Gıda Hattı

İskenderun'da pazarcı esnafına sertifikaları verildi

27 Ağustos 2006, 16:58
Paylaş

İskenderun Sebze, Meyve ve Manavlar Odası tarafında düzenlenen kurslara katılan ve başarı gösteren 52 Sebze Hali esnafına törenle sertifikaları verildi.
AB standartları çerçevesinde Türkiye genelinde olduğu gibi ilçede de aktif olarak faaliyet gösteren komisyoncu sebze meyve satıcıları vergi numarası almaları için kurslara tabi tutuldular. 15 gün süre ile kurslara katılan komisyoncular...

İskenderun Sebze, Meyve ve Manavlar Odası tarafında düzenlenen kurslara katılan ve başarı gösteren 52 Sebze Hali esnafına törenle sertifikaları verildi.
AB standartları çerçevesinde Türkiye genelinde olduğu gibi ilçede de aktif olarak faaliyet gösteren komisyoncu sebze meyve satıcıları vergi numarası almaları için kurslara tabi tutuldular. 15 gün süre ile kurslara katılan komisyoncular, kurs bitiminde yapılan sınavları başarı ile geçererek sertifika almaya hak kazandılar.
İskenderun Sebze, Meyve ve Manavlar Odası Başkanı Mehmet Aslan, hal esnafına kazandırılan bu belge ile daha rahat satış yapacaklarını belirterek, "Esnaf arkadaşlarımıza Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayı ile aldıkları bu sertifikalar avantaj sağlayacaktır. İskenderun genelinde faaliyet gösteren esnafların belirlenmesi vergi numaralarının tespiti amacıyla başlatılan bu kurslar devam edecek ve tüm sebze, meyva komisyon işi ile uğraşan esnafımız bu sertifikayı almak zorunda" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından İskenderun Sebze Hal'inde faaliyet gösteren 52 komisyoncuya sertifikaları takdim edildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.