Gıda Hattı

IPARD II 3’üncü başvuru çağrı dönemi başladı

27 Aralık 2017, 13:58
Paylaş
IPARD II 3’üncü başvuru çağrı dönemi başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından IPARD II 3'üncü başvuru çağrı döneminin başladığı düzenlenen basın toplantısı ile duyuruldu. Elazığ TKDK İl Koordinatörlüğünde yapılan program desteklenen yatırımların sinevizyon gösterisi ile başladı.

Proje kabulü ne zaman?

IPARD II 3'üncü başvuru çağrı proje kabulüne 12 Şubat tarihinde başlayıp 15 Mart tarihinde kapatacaklarını belirten Elazığ TKDK İl Kordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz; “Bu çağrı ilanı kapsamında çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbiri ile tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar olarak iki sektörde destek vereceğiz.tkdk-www.gidahatti.com

Proje çerçevesinde çiftlik faaliyetleri çeşitlendirilmesi tedbiri, bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, mantar yetiştiriciliği, sera faaliyetleri, arıcılık faaliyetleri, zanaatkarlık, yöresel ürünler katma değerli ürünler sektörü, kırsal turizm faaliyetleri, su ürünleri yetiştiriciliği faaliyetleri, makine parkları sektörü ve yenilenebilir enerji yatırımları yer alıyor” dedi.

Toplam bütçe tutarı 87 milyon TL

Yapılan yatırımlara %55 oranında destek vereceklerini aktaran Yılmaz, “42 il koordinatörlüğü için ayrılan toplam bütçe tutarı yaklaşık 87 Milyon TL’dir. Bizim bütün gayretimiz 87 Milyon TL’lik hasıladan en büyük dilimi alabilmek.

Daha önceki dönemlerde çok yoğun proje talebiyle karşılaştık. Ayrılan bütçenin 9 katı kadar fazla proje geldi. Bunun içinde şu anda uygulanan sıralama kriterleri devreye girdi. Sıralama kriterlerinde en önemli önceliğimiz başvuru sahibinin bu sektörlerde mesleki deneyiminin, bir diploma veya sertifikasının olmasıdır” ifadelerini kullandı.

İHA

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.