Gıda Hattı

Instagram kullanıcıları dikkat! TikTok gibi güncelleme alacak...

18 Haziran 2022, 22:51
Paylaş
Instagram kullanıcıları dikkat! TikTok gibi güncelleme alacak...
Instagram kullanıcıları dikkat! TikTok gibi güncelleme alacak... Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram platformunda tam ekran özelliğinin yeni bir sürümünü ve bir gönderi oluşturmak ve mesajlara erişmek için kısayollar getirecek gezinme çubuğundaki değişiklikleri test etmeye başlayacağını duyurdu.

Instagram kullanıcıları dikkat! TikTok gibi güncelleme alacak. Bununla ilgili olarak Mark Zuckerberg şunları söyledi; “İçeriği keşfetmeyi ve arkadaşlarla bağlantı kurmayı kolaylaştırmak istiyoruz. Fotoğraflar hâlâ Instagram’ın önemli bir parçası ve tam ekran Akışta görünme biçimlerini iyileştirmenin yolları üzerinde çalışıyoruz. Bazı insanlar yakında bu testi görmeye başlayacak. Geri bildiriminizi duymak için heyecanlıyım!” diyerek açıklamasını tamamladı.

Instagram Tam Ekran Özelliği Gelecek Hafta Kullanıma Sunulacak

Daha önce; Instagram sürükleyici bir izleme deneyimi sunacak ana Ana Sayfa akışında tam ekran fotoğrafları ve videoları test etmeye başladığını duyurmuştu. Bu, tıpkı Instagram reels gibi, yalnızca videoları olan benzer olduğu TikTok’tur.

Bununla beraber, keşif sekmesi, reels, alışveriş ve hesabınızın bulunduğu alt gezinme çubuğunu kullanmaya devam edebileceksiniz, ancak tüm ekranı kaplayan tek bir fotoğraf veya video göreceksiniz. Şirket tarafından paylaşılan ekran görüntüsü Hikayeleri göstermese de, ortadaki bir gönderi olabileceğinden, büyük olasılıkla ana sayfanın en üstünde olacaktır.

Tam ekran özelliği test aşamasında olduğundan, herkes özelliği alamayabilir ve önümüzdeki birkaç hafta içinde rastgele kullanıma sunulabilir.

tik tok

Instagram başkanı Adam Mosseri, şunları söyledi; “Videonun geleceğini ve fotoğrafların geleceğinin mobil öncelikli olduğunu biliyoruz. 9’a 16’dırlar. Sürükleyicidirler. Ve böylece, feed’inizdeki daha uzun fotoğrafları ve daha uzun videoları test ettiğimizi göreceksiniz. Bu yüzden, önümüzdeki birkaç hafta boyunca elimizden geldiğince çok şey öğrenmeye çalışacağız. Giderek daha fazla insanın mobil öncelikli olacağı bir dünyada Instagram’ı nasıl ilerleteceğimizi bulmaya çalışıyoruz.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.