Gıda Hattı

Instagram kullanıcıları bu özelliğe bayılacak! Hassas içerik kontrolü sağlayacak...

8 Haziran 2022, 07:26
Paylaş
Instagram kullanıcıları bu özelliğe bayılacak! Hassas içerik kontrolü sağlayacak...
Instagram kullanıcıları bu özelliğe bayılacak! Hassas içerik kontrolü sağlayacak. Sosyal medya platfotmu Instagram, yeni özelliği ile hassas içerik kontrolü yapılabileceğini duyurdu.

Instagram kullanıcıları bu özelliğe bayılacak! Hassas içerik kontrolü sağlayacak. Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da rahatsız edici içeriklerin çoğu engelleniyor olsa da, psikolojide fazla etki bırakmayacağı düşünülen içerikler, kullanıcı onayına sunuluyor. Bazı insanlar uygunsuz içeriklere erişmekte rahat davranırken bazıları Instagram’da asla bunları görmek istemiyor. Bunu fark eden Instagram, hassas içerik için bir özellik getirdi.

ShiftDelete'in haberine göre; Instagram’da sizi rahatsız edebilecek bir içerik algılanırsa görüntü bulanık hale getiriliyor ve siz onay vermeden gösterilmiyor. Böyle bir önlem olsa da rahatsız edici içeriklerden uzak durmak isteyenlere yönelik bir ayar yoktu.

Instagram
Instagram

Bugün dağıtılmaya başlanan Instagram güncellemesi ile ayarlara ‘Hassas içerik kontrolü’ adında bir sayfa eklendi.

Bu sayfadan ne kadar hassas içerik görmek istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Seçenekler; daha çok, standart ve daha az olarak değişiyor. Burada seçim yaptıktan sonra Keşfet’te, Hikayeler’de, Akış’ta ve Reels’te göreceğiniz hassas içerik miktarı değişiyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.