AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

İnsan kaynakları yönetimi dijitale taşındı

İnsan kaynakları yönetimi dijitale taşındı
1 Eylül 2015, 14:40

Anadolu Bilişim, Türkiye’nin en büyük meyvecilik projesini gerçekleştirmekte olan ve Avrupa’nın önde gelen meyve suyu konsantresi ve taze meyve şirketlerinden birisi olma hedefiyle çalışmalarını yürüten Anadolu Etap’ın insan kaynakları altyapısını SAP platformuna taşıdı.

Anadolu Etap’ın insan kaynakları yönetimi süreçlerini SAP HR altyapısına taşıyan proje, Anadolu Bilişim tarafından kullanıma sunuldu. Proje ile 200 bin ton meyve işleme kapasiteli 2 fabrikaya, 25.000 da arazi üzerindeki 6 çiftliğinde 3,5 milyon meyve ağacına sahip olan Anadolu Etap’ın, dönemsel yoğun işçi hareketliliği dolayısıyla dış kaynak olarak satın aldığı bordrolama hizmeti, kendi bünyesinde yapmaya başladı. Gelişecek kadrolaşmaya ve hedeflere bağlı olarak performans değerlendirme modülü, eğitim yönetimi modülü, PDKS entegrasyonlarını kapsayan farklı projeler SAP HR altyapısına entegre olacak şekilde hazırlandı.

Anadolu Bilişim Kurumsal Uygulama Hizmetleri Direktörü Atakan Karaman konuya ilişkin açıklamasında, “Anadolu Bilişim olarak meyve suyu konsantresi ve taze meyve sektörünün liderlerinden Anadolu Etap’ın insan kaynakları yönetimi altyapısını SAP altyapısına başarıyla taşıdık. Anadolu Etap iş süreçlerinde hız kazanarak, esnek bir İK altyapısına sahip oldu” dedi.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.