Gıda Hattı

İnovasyon Odaklı Yatırımlarımız Devam Edecek!

12 Mayıs 2008, 11:18
Paylaş

Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu, tüketicileri Süt ve Sütlü Ürünler kategorisinde yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyor. Yeni markalar Dolcia ve Pasifik’in yanı sıra Fidella, Smartt ve İçim Light serisinin yeni çeşitleri pazarı hareketlendiriyor.

Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, Gıda ve İçecek Grubu Süt ve Sütlü Ürünler kategorisini değerlendirdi. Tütüncü, büyüme odaklı, genç ve yenilikçi olarak tanımladığı Süt ve Sütlü Ürünler grubunun, 2008 yılında ‘yeniliklerle’ büyümeyi hedeflediğini söyledi. Tütüncü, bu amaçla yeni markaları Dolcia ve Pasifik ile birlikte, sürülebilir peynir pazarına yenilikçi çeşitleri ve yepyeni bir yüzle Fidella markasını kazandırdıklarını belirtti. Kısa zamanda kendini kanıtlayan ve çocuk gelişimi segmentine başarılı bir giriş yapan Smartt ve İçim Light serisini yeni ürünlerle çeşitlendirdiklerini söyleyen Tütüncü, ana marka olarak İçim’in gelişmeye devam edeceğini vurguladı.

Gıda ve İçecek Grubu olarak ‘süte yatırımı’ önemsediklerini vurgulayan Tütüncü, şu bilgiyi verdi: “En önemli yatırımlarımızı süt alanında gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin en büyük süt ve sütlü ürünler üreticisi konumundaki Ülker Ak Gıda’nın Pamukova ve Karaman’daki fabrikalarının ardından, 2008 yılında yeni bir fabrika yatırımı daha gerçekleştirmek konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. 2007 yılındaki yatırımlarla istihdamımızı 1.600’e, günlük süt üretim kapasitemizi 2.100 tona çıkardık. Şu an iki fabrikamızda 500 farklı ürün üretiyoruz.” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.