AramaArama
Gıda Hattı

İngiltere’de skandal: Gıdalara bilinmeyen madde enjekte eden kişi tutuklandı

26 Ağustos 2021, 12:43
Paylaş
İngiltere’de skandal: Gıdalara bilinmeyen madde enjekte eden kişi tutuklandı

İngiliz polisi, Başkent Londra'nın batısında üç süpermarkette işlenmiş et ve mikrodalgaya uygun ürünlere iğne ile bilinmeyen bir madde enjekte eden şahsın tutuklandığını duyurdu. Söz konusu marketlerden alınan gıdaların tüketilmeden çöpe atılması istendi.

İngiltere'nin başkenti Londra'nın batısında yer alan Fulham Palace Yolu'nda bir şahsın çevredeki vatandaşlara argo kelimeler kullanması ve yol üzerindeki dükkanlara girerek gıda ürünlerine iğne ile bilinmeyen bir madde enjekte etmesi üzerine polis çağrılmıştı.

Olaya müdahale eden polisten, kenti birbirine katan olaya ilişkin bir açıklama geldi.

Kaç ürüne madde enjekte ettiği bilinmiyor

Londra polis yetkilileri, kentin batısında yer alan üç süpermarkette işlenmiş et ve mikrodalgaya uygun ürünlere iğne ile bilinmeyen bir madde enjekte eden şahsın tutuklandığını bildirdi. Açıklamada, "Şu anda kaç ürünün ve bu ürünlerin neyle kontamine olduğu henüz bilinmiyor. Bölgedeki diğer işletmelerin olaya karışıp karışmadığını belirlemek için soruşturmalar devam ediyor" denildi.

Polis, şahsın kamuya zarar verme niyetiyle ürünleri kontamine ettiği şüphesiyle sorgulandığını da kaydetti.

Yaşanan olayın ardından bölgedeki süpermarketlerden yiyecek satın alan vatandaşlara aldıkları yiyecekleri çöpe atmaları tavsiye edilmiş ve Little Waitrose, Sainsbury's Local ve Tesco Express mağazaları kapatılmıştı.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.