Gıda Hattı

İletişim alanında eğitim alan uluslararası öğrenciler için medya akademisi programı düzenleniyor

4 Kasım 2021, 17:53
Paylaş
İletişim alanında eğitim alan uluslararası öğrenciler için medya akademisi programı düzenleniyor
Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından el birliği ile ülkemizde iletişim alanında eğitim almış uluslararası öğrenciler için medya akademisi programı hayata geçirilecek program ile beraber genç iletişimciler alanında uzman isimlerden radyo gazete ve televizyon dijital medya alanlarında eğitim alabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Uluslararası Medya Enformasyon Derneği işbirliğinde düzenlemeler yapacak. Türkiye burslar kapsamında Ankara'daki üniversitelerde iletişim alanında eğitim alan uluslararası öğrencilere yönelik olarak düzenlenen program 6 Kasım ile 5 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek programla birlikte profesyonel bir şekilde eğitim veren isimlerden hem litaritür hem de pratik deneyimler kazandırılacak uluslararası öğrenciler kariyer planlamalarında yer alacak olan bu eğitim sayesinde dünyanın dört bir yanından Genç iletişimcilerle irtibat kurabilecekler. Medya işbirliklerinin geliştirilmesine zemin hazırlayacak bu haber dijital medya televizyon radyo gazete alanlarında tecrübe paylaşımlarının yapılacağı gösteriyor. Program sayesinde mezun olduklarında kendi ülkelerinde medya kuruluşlarında kariyerlerine başlayacak olan öğrenciler önemli bir iletişim ağına sahip olacaklar.

medya akademisi
medya akademisi

 

Sertifika alacaklar

Eğitimler sürecinde uluslararası öğrencilere haber, yazım tekniği, muhabirlik, televizyon gazeteciliği, internet medyası ve editörlük, medya etiği, dış habercilik ve eğitim alanlarında dersler verilecek. Eğitimciler ise sadece ders vermekle değil aynı zamanda öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda analizler yaparak yönlendirici rol oynayacaklar. Program sayesinde aralarında iletişimi güçlendirecek olan genç iletişimciler meslek hayatlarında gerçekleştirecekleri uluslararası medya çalışmalarında doğru haber ve bilgi erişim açısından önemli bir platform elde etmiş olacaklar. Medya akademisinde ayrıca öğrenciler algı gücünü yükseltebilecek ve haber kaynağına ulaşma, olaylara haberci gözüyle bakabilme noktasında da çalışmalar yürütecekler. Bu program 6 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Ankara ofisinde gerçekleştirilecek. Program sonrasında öğrencilere katılım sertifikası verilecek.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.