Gıda Hattı

İlaç fiyatlarında güncelleme yapıldı! Yeni zam gelecek...

20 Ocak 2022, 15:26
Paylaş
İlaç fiyatlarında güncelleme yapıldı! Yeni zam gelecek...
İlaç fiyatlarında güncelleme yapıldı! Yeni zam gelecek. İstanbul Eczacılar Odası Genel Sekreteri Zeki Özcan'dan henüz resmi bir açıklama yapılmayan ilaç zamlarına ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi.

İlaç fiyatlarında güncelleme yapıldı! Yeni zam gelecek. Özcan tv100 canlı yayınında, toplu zam yerine yılda küçük küçük zamların yapılmasına ilişkin önerileri bulunduğunu ifade etti. İşte detaylar...

Dün itibarıyla 100'ün üzerinde ilaca yüzde 30 ila 35 zam geldi. Şubat ayında kur farkı ile yeni zam beklenirken İstanbul Eczacılar Odası Genel Sekreteri Zeki Özcan henüz resmiyete dökülmeyen ilaç zamlarına ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı.

tv100'e yaptığı değerlendirmede Özcan, "18-20 Şubat gibi zam bekleniyor" dedi. Piyasada en önemli sorunlardan birinin ilaç bulamama olduğuna değinen Özcan, eczanelerde oluşan kuyruğun nedeninin de ilaç bulamamak olduğunu ifade etti. Özcan zamların ardından ilaç sorunun çözülmesinin beklendiğini ifade etti.

Her yıl zamlardan önce benzer sorunların yaşandığını ifade eden Zeki Özcan, zamların ilaçların piyasaya yeniden sürülmesini sağlaması açısından önemli olduğunu söyledi.

Özcan, ilaç fiyatlarında yıl içinde küçük küçük zamların yapılmasının birden yapılan zamlardan daha faydalı olacağına ilişkin görüş bildirdiklerini ifade etti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.