Gıda Hattı

İklim hedeflerine ulaşılması için ülkelere “harekete geçin” çağrısı!

15 Haziran 2022, 09:26
Paylaş
İklim hedeflerine ulaşılması için ülkelere “harekete geçin” çağrısı!

İklim değişikliğinin üssel olarak artış trendinde olduğunu belirten BM İklim Değişikliği Başkanı Patricia Espinosa, Paris Anlaşması’nın hedeflerinin yakalanması için ülkelerin zaman kaybetmeden iklim değişikliği ile ilgili harekete geçerek ilerleme sağlamalarının önemli olduğunu söyledi.

Birleşmiş Miletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 27. Taraflar Konferansı (COP27), Kasım 2022’de Mısır’ın Sharm el-Sheikh şehrinde gerçekleştirilecek.

BM İklim Değişikliği Konferansı

COP27 öncesinde Almanya’nın Bonn şehrinde 6-16 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenen BM İklim Değişikliği Konferansı’nda bir araya gelen ülke temsilcileri, sera gazı emisyonlarının azaltımı, iklim değişikliğine uyum, iklim değişikliğinden kaynaklı kayıp ve zarar ile gelişmekte olan ülkelerin desteklenmesi gibi konuları ele alıyor.

Konferansın açılış konuşmasını yapan BM İklim Değişikliği Başkanı Patricia Espinosa, iklim değişikliğinin üssel olarak artış trendinde olduğunu belirterek, Paris Anlaşmasının hedeflerinin yakalanması için ülkelerin zaman kaybetmeden iklim değişikliği ile ilgili harekete geçerek ilerleme sağlamalarının önemli olduğunun altını çizdi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.