AramaArama
Gıda Hattı

İklim değişikliği için 60 Çözüm!

9 Ekim 2015, 11:23
Paylaş
İklim değişikliği için 60 Çözüm!

Halkbank, Fransız Kalkınma Ajansı (Agence- Française de Développement- AFD) ve Yann Arthus-Bertrand (Foundation GoodPlanet) iş birliğiyle hayata geçen ve toplam 21 fotoğraftan oluşan “İklim değişikliği için 60 Çözüm” fotoğraf sergisi, bankanın İstanbul’daki genel müdürlük binasında 16 Ekim’e kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

Halkbank'ın sosyal sorumluluk bilinciyle sürdürülebilirlik kapsamındaki projelere verdiği önem çerçevesinde desteklediği sergi, Yann Arthus-Bertrand’ın ünlü “Yukarıdan Dünya (Earth from Above)” adlı serisinden seçilmiş 21 fotoğraftan oluşuyor. Sergide AFD’nin dünyanın farklı yerlerindeki 71 ajansı aracılığıyla hayata geçirilen iklim değişikliğiyle mücadele ve ekonomik kalkınmayı bir arada sunan, yenilikçi ve etkili çözümler görsel olarak yer alıyor. Arthus-Bertrand’ın fotoğrafları şehir, tarım, enerjiye geçiş ve iklim değişikliğine karşı uyum konularında, iklim değişikliğinin özellikle 4 ana sektörle olan ilişkisini ön plana çıkartıyor.

Bir kamu finans kuruluşu olan AFD, gelişmekte olan ülkelerde ve denizaşırı Fransa topraklarında toplumların yaşam şartlarını iyileştiren, ekonomik büyümeyi destekleyen ve gezegeni koruyan projelere destek veriyor.

Sergideki fotoğrafların bir kısmı, iklim stratejisine bağlı olarak, iklim değişikliği ile mücadelede pozitif ve gerçekçi çözümlere destek veren AFD’nin çeşitli ülkelerdeki iklim faydası sağlayan projelerinden örnekler sunuyor.

Yann Arthus-Bertrand başkanlığındaki GoodPlanet Vakfı ise ekolojiyi temel konulardan bir tanesi yapmak, konuyla ilgili bilinçlendirme sağlamak ve ekolojinin korunmasını sağlamak için harekete geçilmesi konusunda ilham verme hedefiyle çalışmalar yapıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.