Gıda Hattı

İkizler Burcu İkizler Burcu Özellikleri | İkizler Burcu Kadını Erkeği 2021

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021 14:43
Paylaş

İkizler Burcu Özellikleri neler? İkizler Burcu Erkeği VE Kadını özellikleri. İşte Yükselen İkizler Burcu aşk, sağlık ve para konularında tüm detaylar.

İkizler Burcu uyumu ve tüm burçların grupları.  Burçlar ve tarihler? Dünyaca ünlü astrolog Bejan Daruwalla İkizler burcu kadını ve erkeğinin tüm burçlarla uyumunu nasıl yorumluyor?

Latince ismiyle Gemini yani İkizler zodyak kuşağı takımyıldızlarından biridir. Güneşin geçme süresi 31 gündür. Astrolojide yıldızlara giden yolların kaşifleri olarak betimlenen İkizler Burcu özellikleri neler? İkizler Burcu kadını özellikleri, İkizler Burcu erkeği özellikleri? Burç uyumu nedir? Yükselen Burç İkizler ise nasıl değerlendirmek gerekir? İkizler Burcu hakkında öğrenmek istediklerinizi sizin için derledik. Diğer Burçlar ve tarihleri 2021 : Hangi burç hangi tarih aralığında?

Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde İkizler burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;

"İkizler burcuna mensup olanlar hiçbir zaman karşılarındaki insanlardan fazla zahmet gerektiren ağır isteklerde bulunmazlar. Birlikteliğe önem verir, huzurlu bir hayat isterler. En önemli meziyetleri çalışmayı bir zevke dönüştürebilmeleridir. Davulların gürültüsü içinde devam eden savaşlarına acısı ve ihtiyarlığın kasvetinden uzak dururlar. Hür, rahat ve aşkın kollarında geçirdikleri hayatları hiç solmayan bir gençlik timsali gibidir. Onlar aynı zamanda yıldızlara giden yolların kâşifleridir. Sayılara dayalı ölçümlemelerle göklerin haritasını bize sunarlar. Ve yıldızların döngüsünü en iyi onlar bilirler. Doğa bile onların her alanda kendisine hizmete hazır olduğunu bildiğinden dehalarına hayrandır."

İkizler Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu özellikleri

 • Yıldızı: Merkür - Zekâ ve canlılık temsilcisi
 • Grubu: Hava, Pozitif
 • Üstün Yeteneği: Üstün zekâ
 • Özelliği: Yardımcı olmak ve neşe yaratmak
 • Emeli: Gazetecilik ve yazarlık
 • Amacı: Büyük isim yapmak, ün kazanmak
 • Yenmesi gereken huyu: Çok konuşmak
 • Uğurlu günü: Çarşamba
 • Uğurlu sayı: 3, 5, 24, 233, 3545
 • Uğurlu taşı: Akik ve inci
 • Uğurlu renkleri: Sarı, gri, mavi, açık mavi
 • Uğurlu kokuları: Gardenya, yasemin ve sümbül
 • Uğurlu müziği: Modem Batı müziği, hareketli ve canlı parçalar
 • Uygun olan eş: Koç, Aslan, Terazi, Kova

İkizler Burcunun muhtemel sağlık sorunları

İkizler burcu özellikleri içinde muhtemel sağlık sorunları solunum ve sinir sistemi hastalıkları, akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıklar.

İkizler Burcunun başarılı olacağınız meslekler

Komisyoncu, bankacı, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, yazar, kuyumcu, eksper, müfettiş, sanatkâr.

İkizler Burcu özellikleri

İkizler Burcu kadar ilginç ve karmaşık başka bir burç yoktur. Çünkü bu burçta doğanlar, termometredeki civa gibi bir yükselir, bir alçalırlar; hava kadar değişebilirler. Normal bir İkizler burcu mensubu, ileri geri, sağa sola ve aşağı, yukarı aynı kolaylıkla hareket edebilir.

Her şeye yatkındırlar, değişkendirler, anlayışlıdırlar, hayâl gücü ve sezme yetenekleri vardır. Zeki ise, aynı amaca ulaşan iki faaliyet gösterir. Erkekler, başarının gereği olan pratik zekâyı gerektiren bir iş edinirler. İş saatleri içinde kişiliklerinin bütün kuvvetini çalıştığı işin ilerlemesi için kullanırlar. Mesai saatlerinden sonra ise, sanatla uğraşırlar.

Kadınlar ise, yaradılış itibarıyla bir ev kadını değildir. Fakat ev kadını olabilmek için ne gerekirse kendisinde vardır. Bir iş tamamlandıktan sonra, daha entellektüel bir uğraşı ile ilgilenme isteğini tatmin edebilir ve bu takdirde daha ilginç ve başarılı bir eş olurlar.

Yapacakları işleri gayet iyi plânladıktan sonra yaparlar. Ancak, kendilerini önlerindeki işe tamamen veremezler. Konsantre olamamışlık sadece iş dünyalarında değildir; his dünyasında da böyledirler. Erkekler genellikle uçandır; dikkatlerini çabuk kaybederler yüzden de gerçekten sevdikleri kişinin sevgisini yitirirler. Kadınları dik ve vefalı olmalarına rağmen, sonunda erkeklerinden ayrılırlar kalplerinde birden fazla ateş yanmasına karşı duramazlar.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler burcu erkeği çekingen olmayan kadınları daha çok sever. Onunla sohbete başlarken ilk sözü ondan beklemenize gerek yoktur, söze siz de başlayabilirsiniz.

İkizler Burcu Kadını

İkizler burcu kadını için mantık çok önemlidir. Duygulardan önce mantığın gelişmesini bekler. Her şeyi dengede tutmaktan hoşlanır. Değişkenliği size ulaşılmaz gibi gelebilir.

İkizler Burcu Aşk Hayatı

İkizler burcu insanı karşı cinse ilgi duysa bile bunu belli etmesi oldukça uzun zaman alabilir. İkizler burcuyla birlikte olabilmek için sabırlı ve sakin olmayı öğrenmelisiniz.

İkizler Burcu Cinsellik

İkizler burcu insanları aşkta, ateşle ve başkalarının kalbiyle oynamayı severler. Onlar için ne kadar aşk varsa hepsi kendilerinindir, aşık olmaktan bıkıp usanmazlar.

İkizler Burcu İş Hayatı

Burçların kişiliğimize ve karakterimize olan olumlu ve olumsuz tüm etkileri hayatımızın her alanında olduğu gibi, iş yaşamımıza da yansır.

İkizler Burcu Sağlık

Astroloji ve bizi temsil eden burçlar bizi etkilediği gibi sağlığımız açısından da büyük önem teşkil eder. Burcumuz, gezegenler ve evleri sahip olduğumuz bazı organlarımızı temsil ederler.

Yükselen Burç İkizler

Yükselen burcu ikizler olan kişilerin en önemli özelliği zekalarını sergileme arzularıdır. Son derece pratik bir zekaya sahip olan bu burç insanları bunu hemen hemen her ortamda ortaya çıkarmaya bayılırlar. Zekalarını özellikle güç durumlarda kullanarak çok zekice ve zamanında çözümler bulup olayları çözümleyebilirler.

İkizler yükseleninin sezgilerinin de büyük rolü vardır. Bulundukları ortama kolayca uyum sağlayabilirler. Bilmedikleri konularda bile fikir sahibidirler ve bir süre sonra o konunun uzmanıymış gibi hareket ederler. Konuşmaları ve tavırlarıyla insanların ilgisini çekerler.

Konuşkan yapılarıyla kolayca arkadaş edinebilirler. Havai yönleri de vardır. Bir konu üzerinde uzun süre kalamazlar çabuk sıkılırlar. Çoğu zaman bir konuda karar verirken çok fazla fikir değiştirirler. Bu durum bazen onları sözüne güvenilmez birisi de yapabilir. Başkaları onların karar vermekte eziyet çektiklerini anlayamayabilirler. İlgi alanları ve uğraşları daima birden fazladır.Yükselen burcu ikizlerin aynı anda iki olayı yürütebilme yetenekleri vardır. İki sevgili, iki iş, iki gelir kapısı gibi.

Çok cömerttirler, para onlara sadece harcamak için vardır.

Okumak yerine yaşamayı tercih ederek öğrenmeyi yeğlerler. İkizler okurken dikkatlerini toplayamadıklarından hiç iyi bir okuyucu sayılmazlar. Sabırsız kişiliklerine derinliğine ilgi gereken konular hiç uygun düşmez. Kusurlu yanlarınız arasında yalan söylemek ve dedikodu merakı göze çarpar.

Çift karakterli olduklarından bir konu üzerine karar vermek onlar için en zor şeylerden biridir. İkizler yükseleninin çoğu zaman nasıl davranacaklarını kestirmek zordur. Kolay etki altında kalabilir ve çabuk bıkıp vazgeçebilirler. Dikkati çeken bir diğer özellikleri de çok hareketli olmalarıdır. Konuşurken bile yerlerinde duramazlar hiçbir şey yapamasalar elleri oynar.

Klasik ve rutin davranmak onlara uygun değildir. Araştırmacı ve meraklı kişilikleri nedeniyle basın, yayımcılık, pazarlamacılık, konuşma gereken işler,sahne ve edebiyat alanları onları çeker. Çok fazla arkadaşları olmasına karşın dostları azdır. Yükselen burç ikizler sınırlamalardan hoşlanmazlar. Fikir tartışmalarına her daim hazırdırlar.

Genellikle uzun, ince bir vücutları olur. Gözleri ela veya açık renkli, cildi de buğday veya esmerdir. El parmaklarınız da genellikle ince ve uzundur. Saç rengi kumraldan koyuya doğru değişebilir.

Ortak hayatta asla namusun dar yolundan dışarı çıkamazsınız.

İkiniz de seyahat etmeyi seversiniz ve insanlarla birlikteyken mutlu olursunuz. Davetleri nadiren reddedersiniz ve her zaman konuşacak konu bulabilirsiniz. Bu kadın sizi mistik bir şekilde büyüler. Akıllıdır, şaşırtıcı bir zekâsı vardır, arkadaşlarının içini okur ama kimsenin onun içini keşfetmesine izin vermez. Genelde kavgacı feministlerin yanında olur, kendisi de hakları için savaşır.

Eğer, onu böyle kabul edip, yaşamınızı onunla paylaşmak istiyorsanız, alışılmış yaşam stilinizi değiştirmeniz gerekecek. Maceralardan kaçındığınız sürece, Akrep burcu kadını sizin için sadık ve sevgi dolu bir eş olacaktır.

Ona başkalarının yanında kötü davranmayın, yalnızken hükmetmenize izin verecektir. Güzel bir yuvadan hoşlanır ve evin stilini seçmeyi, sanatsal zevklerinizden dolayı size bırakır. Hoş bir anne olacaktır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.