Gıda Hattı

İkizler Burcu nasıl beslenmeli? Diyetisyen Neslihan Öztürk yanıtlıyor...

4 Ekim 2021, 10:00
Paylaş

İkizler Burcu uzuvlardan, solunum ve sinir sistemlerinden sorumludur.

Bu burç akciğer ve burun ile genel anlamda solunum sistemi hastalıklarına maruz kalır.

İkizler ayrıca sinirlerle ilişkili bir burçtur, bu nedenle İkizler burcundakiler genellikle sinirlilik, endişe ve gerginlikten şikayetçidir.

İkizlere rehberlik eden gezegen; akciğerleri, beyni ve sinir sistemi eksenini simgeleyen Merkür'dür. Merkür ayrıca, vücudun uzuvlarının zihnimizle bağlantısını ve vücudumuzun beynin komutlarına verdiği tepkileri yönetir.

İkizler burcu insanının psikolojik ve zihinsel durumu sağlığını büyük ölçüde etkiler.

İkizlerin biyokimyasal hücre tuzu; hücrelerimiz, kemiklerimiz, cildimiz ve organlarımız için bir yapı malzemesi gibi olan potasyum klorürdür.

İkizler Burcu nasıl beslenmeli?

İkizler Burcu nasıl beslenmeli?

İkizler Burçlarının beslenmesi konusunu danıştığımız Diyetisyen Neslihan Öztürk Aktepe, dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki gibi özetliyor:

Kanın serbest ve aktif şekilde dolaşımını sağlamak için potasyum klorür gereklidir. Ayrıca akciğerlerin ve bronşların sıvıyla dolmamasını, havalanmasını sağlar.

Tavsiye edilen gıdalar domates, lahana, brokoli, havuç, salatalık, erik, şeftali, üzüm, muz, Basmati pirinci, yeşil ve kırmızı fasulye, kinoadır.

Sinir sisteminin çalışmasına iyi gelen gıdalar arasında portakal, limon, greyfurt, ceviz, pişmiş balık ve deniz ürünleri, armut ve üzüm bulunur.

Az miktarda yeşil salata ve karnabahar tohumu da bronşitin önlenmesi için gereken besinleri destekleyecek ve sağlayacaktır.

Lezzetli ve sağlıklı besin önerileri

Portakal, erik, greyfurt, kuru üzüm, marul, elma, karnabahar, sarımsak, kereviz, yeşil fasulye, domates, badem ve zencefil.

İkizler Burcu hangi besinlerden uzak durmalı?

Kahve tüketimini en aza indirmek ve alternatif olarak bitkisel veya yeşil çaylara yönelmek iyi olacaktır. Bunlar hem lezzetlidir, hem sinirleri olumlu yönde etkiler.

İkizler her zaman meşguldür ve sağlıklı yiyecekler hazırlamak için zamanları yoktur. Bu nedenle her zaman dışarıda yerler, yediklerinin kalorisi ve yağ oranı yüksektir. Düzenli diyetle çok kısa sürede değişimi fark edebilirler.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.