Gıda Hattı

İki Yeni Marka, Rakı Piyasasında

4 Ekim 2007, 16:55
Paylaş

Antalya Güçbirliği Holding iki yeni rakı ve üç yeni votka markasıyla alkollü içki piyasasına girecek. Holdingin çok yakında üretimine başlayıp ülke genelinde piyasaya sunacağı yeni markaları rakıda Topkapı ve 7 (Yedi), votkada Natt, Borzalka ve Nash adlarıyla çıkacak. Hazırlanan rakı ve votka şişelerine patent bekleyen firma, bazı votkaları 2'şer litrelik şişelerde piyasaya sunacak.

Topkapı'nın prestij, 7'nin ise toplu tüketime yönelik üretileceğini belirten Antalya Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Acar, ilk yıl için 5 milyon litre rakı, 3 milyon litre votka üreteceklerini belirtti. Antalya Organize Sanayi Bölgesi içindeki üretim tesisinin makine montaj aşamasında olduğunu anlatan Acar, üretime yıl sonuna doğru başlanacağını açıkladı.

Çok zarif ve özel şişeler tasarladıklarını, bunların patent aşamasında olduğunu kaydeden Acar, “Diğer firmaların düştüğü hatalara düşmeyeceğiz. 'Müşteriye ne verirsen gider' diye hareket eden mantığındışında davranmayı ilke edindik. Bunu rakımızın şişesinden bile anlayacaksınız” dedi.

Votkada ise kuzey ülkelerinde gece mavisi anlamına gelen Natt adıyla prestij ürünlerini imal edeceklerini, perakende için Borzalka, toplu tüketim için ise Nash'la piyasada olacaklarını söyledi. Acar, Natt'ın 1, diğer iki ürünün ise 2'şer litrelik şişelerde satılacağını anlattı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.