Gıda Hattı

İhya Balak kimdir? İhya Balak hayatı

16 Kasım 2021, 12:43
Paylaş
İhya Balak kimdir? İhya Balak hayatı
İhya Balak kimdir? Türk büroksisinin tanınmış isimlerden biri olan İhya Balak hayatı ve özel yaşamına dair tim merak edilenleri gidahatti.com olarak sizler için araştırdık. İşte yaşamına dair her şey...

İhya Balak kimdir? Türk bürokrat İhya Balak hayatı ve bürokrasi yaşamına dair tüm merak edilenler...

İhya Balak biyografi

doğum; 1952, Ankara

ölüm; 16 Kasım 2007, Ankara

mesleği; Türk bürokrat.

İhya Balak kimdir?
İhya Balak

İhya Balak hayatı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Hesap Uzmanı Muavinliği görevi ile Maliye Bakanlığı'nda göreve başladı. 1980'de Hesap Uzmanı olduktan sonra, Hesap Uzmanları Kurulu, İstanbul Grup Başkan Yardımcılığı, Hesap Uzmanları Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. İngiltere'de 1 yıl süreyle inceleme ve araştırmalarda bulundu. 1989 yılında Gelirler Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atandı. 1994'te Genel Müdür Yardımcısı oldu. Bu süre içerisinde, Kamu Mali Yönetiminin yeniden yapılanması çalışmalarında Proje Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

Vergi Kimlik Numarası Uygulama Projesinin başlangıcından uygulanması aşamasına kadar geçen tüm safhalarda yönetici olarak görev aldı. Vergi dairelerinin yeniden yapılandırılması ile tam otomasyon projesinin (VEDOP) hayata geçirilmesinde görev üstlendi. Maliye Ataşesi olarak 1995 sonunda 3 yıllığına yurtdışına atandı. 2 Haziran 2003 tarihinde Millî Piyango İdaresi'ne Genel Müdür Vekili, 17 Haziran 2003'te de Genel Müdür olarak atandı. Hacettepe ve Çankaya Üniversitelerinde Öğretim Üyesi olarak, Denetim ve Mali Tablolar Analizi derslerini veriyordu.

16 Kasım 2007 tarihinde Eski başmüfettiş Ahmet Öztürk’ün silahlı saldırısı sonucu ölmüştür.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.