Gıda Hattı

İGEME, 2008 Yılı Çalışma Programı'nın Hazırlıklarına Başladı

9 Kasım 2007, 16:59
Paylaş

Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME), 2008 yılı Çalışma Programı’nın hazırlıklarına başladı. 2008 yılı Çalışma Programı’nın oluşturulması öncesinde hem özel sektörden hem de ticaret ile ilgili meslek kuruluşu, birlik ve derneklerden gelecek önerileri dikkate alan İGEME, ihracat konusunda ihtiyaç ve beklentilerin karşılanabilmesi amacıyla bir yazıyla sektörlerden görüş talep etti.

Yazıda, “Dış ticaretle ilgili Meslek Kuruluşları ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinin, 2008 yılında da genişletilerek ve çeşitlendirilerek sürdürülmesi hedeflenmektedir. 2008 yılında uygulanmak üzere hiç ihracat yapmamış firmalara yönelik bir dış ticaret eğitim programı da tasarlanmaktadır” denilerek, İGEME’nin 2007 yılı faaliyetleri ve ihracatla ilgili rapor ve yayınları hakkında çeşitli bilgiler verildi.

İGEME tarafından 2006/2007 döneminde, Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın İhracat Stratejisi kapsamında son yıllarda Yunanistan, Bulgaristan, Rusya, Mısır, Cezayir, Sudan, İran, Ukrayna, Suriye, Romanya, Kazakistan, Makedonya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Azerbaycan, Malezya, Moğolistan ve Etiyopya’da yerinde pazar araştırmaları yapıldı.

Ayrıca yeni bir eğitim programı dizisi olan “İhracatta Etkin Yönetim” konulu eğitim programlarının çeşitli illerde uygulanmasına da devam ediliyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.