AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Iğdır Tarım il Müdürlüğü telefon numarası - Iğdır Tarım İl Müdürlüğü iletişim

Iğdır Tarım il Müdürlüğü telefon numarası - Iğdır Tarım İl Müdürlüğü iletişim
16 Haziran 2021, 15:22

Iğdır Tarım il Müdürlüğü telefon numarası ve iletişim bilgileri araştıranlar için tüm iletişim bilgilerini bir araya getirdik. İşte Iğdır Tarım il Müdürlüğü telefon numarası ve Iğdır Tarım İl Müdürlüğü iletişim  bilgileri...

Iğdır Tarım il Müdürlüğü telefon numarası ve iletişim bilgileri

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  

  • Adres : T.C. Iğdır Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Emek Mahallesi Vatan Sok .No: 34
  • Telefon : 0476 227 63 44- 04762260160
  • Faks : 0476 227 67 25

Iğdır Tarım İl Müdürü kim?

Iğdır Tarım İl Müdürü şu anda Özkan YOLCU'dur.

Iğdır tarım ürünleri neler?

Aras Vadisi´nin ortasında bulunan Iğdır, sahip olduğu iklim ve coğrafi konumuyla yetiştirdiği sebze ve meyveleri kaysıyı bütün Türkiye ve yurt dışına diğer meyve ve sebzeleri ise Doğu Anadolu bölgesine satıyor.

7 bin 300 kayıtlı çiftçi faaliyet gösterdiği Iğdır´ın bereketli topraklarında çiftçiler, başta kayısı, domates, elma, şeftali, karpuz, kavun, patlıcan, fasulye, biber, salatalık, ceviz, kiraz, dut, erik, mısır ve pamuk olmak üzere birçok ürün üreterek iç ve dış piyasaya satarak ekonomiye katkı sağlıyorlar.

Iğdırlı çiftçiler ürünlerinin organik olduğunu bundan dolayı tercih edildiğini fakat ürünü satacak Pazar bulamadıklarını bundan dolayı da düşük fiyata sattıklarını belirtiyorlar.

Iğdır Tarım Kredi Kooperatifi telefon ve iletişim bilgileri

  • Adres: Söğütlü, Şamil Cd., 76000 Iğdır Merkez/Iğdır
  • Telefon: 476 2277723

Tarım nedir?

Çiftlik, sebzecilik, meyvecilik, tütüncülük faaliyetlerinin hepsi tarım faaliyetleri olarak isimlendirilir. Tarih öncesi zamanlardan beri insanların beslenme gereksinimi karşılaması için tarım ve hayvancılık faaliyetleri önemle sürdürmektedir. Son zamanlarda ise sağlıklı ve doğal beslenme önem kazandığı için organik beslenme, tarım faaliyetleri tekrar önem kazanmıştır. Tarım nedir? Neden yapılır? soruları ise herkes tarafından merak edilir hale geldi.

Tarım neden yapılır?

Tarım, ürün almak için toprağı sürüp ekme ve hayvan yetiştirme işidir. Bahçecilik, çiftçilik, meyvecilik, hayvancılık, sebzecilik, bağcılık, tütüncülük tarımın başlıca kollarını meydana getirir. Özellikle bahçe ve çiftlik faaliyetleri ülkemizde tarımın en sık yapıldığı dallardan biridir. Aynı zamanda Türkiye iklim koşulları nedeni ile tarıma elverişli olduğu için ülkemizde çeşitli tarımcılık faaliyetleri yapılmaktadır. Bir ülke endüstri alanında ne kadar ilerlemiş olursa olsun, tarımla uğraşmak zorundadır. Bir ülkede tarımın ilerlemiş olması, endüstri halini alması ile belli olur. Endüstri faaliyetleri ile tarım faaliyetleri birbiri ile orantılı olarak ilerleme kaydetmektedir. Kalabalık ülkelerde tarım faaliyetleri daha fazla olmak zorundadır, bu durumda tarımın gelişmesine katkı sağlamıştır.

Tarım faaliyetleri dendiği zaman akla sadece sebze, meyve yetiştiriciliği gelen ülkemizde tarımın çok farklı kollarının olduğu ve hayvancılık faaliyetlerinin de tarım hareketlerinin içine girdiği bilinmelidir. Hayvancılık ise Bakara Farm gibi işinin uzmanı kişiler tarafından yapılmalı ve yanlış hayvan yetiştiriciliğinin önüne geçilmelidir.

Tarım faaliyetleri nelerdir?

Tarım, kısaca kişilerin toprağı işleyerek ekme ve dikme yoluyla topraktan ürün elde edilmesidir. Tarım ile ilgili yapılan işlere ise tarım faaliyeti denir.

Tarımsal üretim insanların belirli ihtiyaçlarını karşılar. Bu ihtiyaçlar;

  • Beslenme
  • Ekonomik faaliyetler ( Yani tarım yaparak para kazanma)
  • Giyinme
  • Sağlık
  • Barınma

gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.