Gıda Hattı

İftarlık Gazoz seyircisiyle buluştu

29 Ocak 2016, 11:20
Paylaş
İftarlık Gazoz seyircisiyle buluştu

Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği, başrolünde Cem Yılmaz’ın oynadığı “İftarlık Gazoz” filminin galası Kanyon AVM’de yapıldı. Gala gecesine Yılmaz’ın espirileri damga vururken, usta komedyen, “Çok güzel bir film oldu, 7′den 70′e kadar ilgi çekecek bir film ile karşınıza geldik.”dedi.

Maddi ve manevi anlamda sinemada kendisine özgür alanlar açmayı ve bu yönde çalışmayı tercih eden yönetmen ve senarist Yüksel Aksu, 2006’daki ilk uzun metrajlı filmi Dondurmam Gaymak’ın Oscar aday adaylığı macerasından 5 yıl sonra Entelköy Efeköy’e Karşı’yı çekmişti. Aksu, yeni filmi İftarlık Gazoz ile seyircisini yeniden selamladı.

iftarlik-gazoz-gidahattiYüksel Aksu’nun insan sıcaklığını beyazperdeye taşıdığı filmin başrollerini ise Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar paylaştı. Filmde ayrıca, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar, Ummu Putgul ve Greta Fusco rol aldı. Filmin gala gecesine iş, sanat ve magazin camiasından birçok ünlü isim katılırken, gösterim öncesi gazeteciler ile bir araya gelen başrol oyuncusu Cem Yılmaz ve diğer oyuncuların keyifli halleri ise dikkat çekti. Komedi ve dram ağırlıklı olan filmde, komedyen Cem Yılmaz, filmin gelişme sürecinden bahsederken yine herkesi güldürmeyi başardı.

“Biz gazozu iftardan sonra içiyoruz”

Cem Yılmaz, “2015 yılında başladığımız filmi, Ağustos ve Eylül aylarında çalışarak bitirdik. Çok güzel bir film oldu, 7′den 70′e kadar ilgi çekecek bir film ile karşınıza geldik.Yüksel Aksu’ya çok teşekkür ederiz, onunla çalışmak çok güzeldi. Filmimiz Nuri Alço ile alakası yok, biz gazozu iftardan sonra içiyoruz” diyerek Nuri Alço’ya da espirili bir gönderme yaptı.

cemyilmaz-film-gidahattiMuğla’da çekilen ve oranın şivesi ile konuştuğunu belirten Cem Yılmaz, “Filmin tamamında zorlandım, ben o şiveyi konuşamayacak kadar iyi Türkçe konuşuyorum” dedi. Her fırsatta yöre halkının kendisine yardımcı olduğunu belirten komedyen, “Kimse beni bu konuda boş bırakmadı, herkesten bir şey öğrendim” dedi.

Muğla’nın ilçelerinde kendisini kimsenin tanımadığını belirten Yılmaz, “En çok özlediğim şeyi yaşadım, tanınmamayı. Rahat rahat gezdim, çok güzeldi. Orada en çok Yılmaz Erdoğan’ı tanıyorlar” dedi.

Kamyoncu Ali Rıza gibi gezdi!

Filmin hem yazarı olan hem de yönetmen koltuğunda oturan Yüksel Aksu, “Bu zamana kadar çalıştığım en konforlu set ortamı oldu. Cem Yılmaz 10 numara bir insan ve oyuncu, hepimiz doğal şartlarda çalıştığımız için zorlandık” dedi. Bazı sahnelerin uzadığını belirten Aksu, “Biz de ekibin çenesi düşük olduğu için, bazı sahneler çok uzadı” dedi. Ege şivesinin çok güzel olduğunu belirten yönetmen, “Cem’i yöre halkından kimse tanımadı, oda kamyoncu Ali Rıza gibi gezdi” diyerek herkesi güldürdü.

İftarlık Gazoz

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır? Filmin yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu üstleniyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.