AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

İçişleri Bakanlığı’ndan Bakan Soylu’nun “hız limiti” sözlerine düzeltme!

İçişleri Bakanlığı’ndan Bakan Soylu’nun “hız limiti” sözlerine düzeltme!
11 Eylül 2019, 14:56

İçişleri Bakanlığı, Bakan Süleyman Soylu’nun basına “Hız limiti 140 km’ye çıkarılıyor” şeklinde yansıyan sözlerine ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Basına yansıyan haberlerin aksine, henüz çalışma aşamasında olunduğu, konunun tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir” denildi.

İçişleri Bakanlığı, hız limitinin 140 km'ye çıkarılacağına yönelik haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Bakan Soylu’nun hız limiti konusundaki sözleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, dün bir radyo programındaki mülakatının bir bölümünde otoyollardaki standardın yükselmesi sonucu hız sınırının artırılması yönündeki değerlendirmesinin basın yayın kuruluşlarına yansıdığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Söz konusu mülakatta Sayın Bakanımız, bu konunun değerlendirilmekte olduğunu, gelen talepler çerçevesinde yüzde 5’lik bir artış çerçevesinde çalışmanın yapılacağını belirtmesiyle birlikte söz konusu çalışmanın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerçekleştirileceğini ifade etmiştir.

Hız limiti 140 km’ye çıkarılıyor şeklinde basına yansıyan haberlerin aksine, henüz çalışma aşamasında olunduğu, konunun tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.