Gıda Hattı

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile maske genelgesi gönderildi! Bu maddelere dikkat...

30 Mayıs 2022, 15:45
Paylaş
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile maske genelgesi gönderildi! Bu maddelere dikkat...
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile maske genelgesi gönderildi! Bu maddelere dikkat! Koronavirüs pandemisinde üç gün üst üste 1000 vakanın altının görülmesiyle kritik adım atıldı. Artık toplu taşımada da maske kuralı kalktı. Ancak detaylara dikkat...

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile maske genelgesi gönderildi! Bu maddelere dikkat uyarısı yapıldı. İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgede covid 19 salgınının Türkiye’de  görülmeye başladığı andan itibaren Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tavsiyeleri ışığında kabinede kararlaştırılan tedbirler ve bu tedbirlere yönelik denetimlerin  genelgeler aracılığıyla kamuoyuna duyurulduğu anımsatıldı.

Genelgede son günlerde covid -19 vakalarının 1000’in altında düşmesiyle salgının toplum sağlığını tehdit eden bir unsur olmaktan çıktığı, salgından bireysel korunma aşamasına geçildiği belirtildi.

Son dakika: Toplu taşımaya %40 zam yapıldı!

Sağlık kuruluşlarında devam

Vaka sayılarındaki düşüşle birlikte Sağlık Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda valiliklere gönderilen genelge ile toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğuna ilişkin uygulamaya son verilirken, sağlık kuruluşlarında maske kullanım uygulamasına ise devam edilecek.

Lokal seviyede tekrar değerlendirilebilir

Valilikler ve kaymakamlıklarca salgının seyri dikkatle takip edilecek,  lokal seviyede ihtiyaç duyulabilecek tedbirler  İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca değerlendirilerek gerekli kararlar alınacak.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.