AramaArama
Gıda Hattı

İçim’den gün boyu rahat hissettirecek laktozsuz süt

1 Mart 2016, 16:07
Paylaş
İçim’den gün boyu rahat hissettirecek laktozsuz süt

Süt içmeyi seven ancak sonrasında yarattığı sindirim şikâyetlerinden rahatsız olanlara İçim Rahat, kolay sindirimi sayesinde, hafif bir gün sunuyor. İçim’in ürün yelpazesine eklediği İçim Rahat, şişkinlik yaşamadan sütün tüm faydalarından yararlanmak ve hafif beslenmek isteyenler için üretildi.

icim-rahat-logo-gidahatti Sütün doğal yapısında laktoz adı verilen süt şekeri bulunur. Bu doğal şekerin parçalanması için laktaz enzimi gerekir. Vücutta laktaz enziminin yetersiz oluşu bu şekerin parçalanmasını engeller ve bunun sonucunda sindirim şikâyetleri oluşur. Dünyada, özellikle Akdeniz, Asya ve Afrika toplumlarında sıklıkla karşılaşılan bu durum midede gaz, şişkinlik ve bulantı gibi belirtilere sebep olabilir. Bu belirtiler laktoz dayanıksızlığı (intolerans) ile ilişkili.

2014 yılında, 12 ilde, 16-45 yaş aralığında ki 1515 kadın ve erkekle görüşülerek gerçekleştirilen Sütlü Ürünler Tüketici Alışkanlıkları Araştırmasına göre, Türkiye’de süt tüketmeyenlerin yaklaşık %11’inin bu şikâyetler sebebiyle süt içmeyi tercih etmediğini gösteriyor.

Laktoz dayanıksızlığı olan tüketicilerde süt içildiğinde yaşanan sindirim rahatsızlıklarını önlemek amacıyla oluşturulan İçim Rahat Laktozsuz süt, içerisinde bulunan doğal laktaz enzimiyle süt şekerini, paketleme aşamasında parçalıyor. Bunun sonucunda oluşan laktozsuz süt, laktozu sindirmekte zorlanan kişilerde görülen şişkinlik ve gaz şikâyetlerini azaltarak rahat bir gün sunuyor.

İçerdiği protein, kalsiyum ve vitaminler bakımından diğer sade sütlerle aynı olan İçim Rahat, laktoz dayanıksızlığı sebebiyle yaşanan şikâyetlerin yanı sıra; diyeti sırasında şişkinlik hissetmek istemeyenler, hafif ve sağlıklı beslenmeyi önemseyenler, hamileler ve emziren anneler tarafından da tercih ediliyor.

icim-rahat-gidahatti İçim Hakkında

Süt ve süt ürünleri pazarına 1998 yılında giren İçim markası, kurulduğu günden bu yana sütten yoğurda, ayrandan kefire, taze peynirden hazır pudinge kadar pek çok ürünüyle tüketiciyle buluşuyor. İçim, 1998 yılından beri, tüketiciyi dinleyerek ve ihtiyaçlarını gözeterek çalışmalarını sürdürüyor. 2015 itibariyle süt, yoğurt, peynir, ayran, tereyağı, kefir, kaymak ve krema olmak üzere 10 ana kategoride 116 ayrı ürün çeşidi ile en çok bilinen ve sevilen markalar arasında ilk 3’te yer alıyor.

Ak Gıda Hakkında

1996 yılında Akyazı Köy-Tür fabrikasının satın alınması ile kurulan Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş. Türkiye ve komşu coğrafyaların en büyük süt işleme kapasitesine sahip Pamukova tesislerine 1998 yılında 450 dönüm arazinin satın alınması ile taşındı. Akyazı fabrikasında UHT süt, yoğurt, beyaz peynir ve kaşar peyniri üretimleri ile başlayan yolculuğu şu anda Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde; Pamukova, Karaman, Lüleburgaz, Kahramanmaraş ve Aydın olmak üzere 5 üretim tesisinde devam ediyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.