Gıda Hattı

Ian Lancaster Fleming kimdir? Ian Lancaster Fleming hayatı

12 Ekim 2021, 20:24
Paylaş
Ian Lancaster Fleming kimdir? Ian Lancaster Fleming hayatı
Ian Lancaster Fleming kimdir? James Bond serisinin yaratıcı ismi olan Ian Lancaster Fleming hayatı ve eserleri nelerdir? Ian Lancaster Fleming biyografi araştırmasını gidahatti.com olarak sizler için hazırladık.

Ian Lancaster Fleming kimdir? Efsane serinin yaratıcısı olan Ian Lancaster Fleming hayatı ve eserlerine dair her şey...

Ian Lancaster Fleming biyografi

doğum; 28 Mayıs 1908

ölüm; 12 Ağustos 1964

mesleği; James Bond serisi casus romanlarıyla tanınan İngiliz yazar, gazeteci ve deniz istihbarat subayıydı . Fleming tüccar bankaya bağlı varlıklı bir aileden geliyordu Robert Fleming & Co ve babası Milletvekili oldu Henley üzerinde ölümüne kadar 1910 Batı Cephesi de Eğitimli 1917'de Eton, Sandhurst ve, kısaca, Münih ve Cenevre üniversitelerinde Fleming, yazmaya başlamadan önce birkaç işte çalıştı.

Ian Lancaster Fleming kimdir?
Ian Lancaster Fleming

Ian Lancaster Fleming hayatı

Doğum ve aile

Ian Lancaster Fleming, 28 Mayıs 1908'de Londra'nın zengin Mayfair semtindeki 27 Green Street'te doğdu. Annesi Evelyn "Havva" Fleming , née Rose, ve babasının Valentine Fleming , Milletvekili için Henley 1910 1917 için Bir bebek olarak o kısaca yaşamış onun Oxfordshire'daki Braziers Park'ta bir aile. Fleming, İskoç Amerikan Yatırım Şirketi'nin kurucularından olan İskoç finansçı Robert Fleming'in torunuydu  ve ticaret bankası Robert Fleming & Co.

1914'te Birinci Dünya Savaşı'nın başlamasıyla Valentine Fleming , Queen's Own Oxfordshire Hussars "C" Squadron'a katıldı ve binbaşı rütbesine yükseldi. 20 Mayıs 1917'de Batı Cephesinde Alman bombardımanı sonucu öldürüldü; Winston Churchill , The Times'da çıkan bir ölüm ilanı yazdı. Valentine'in Arnisdale'de bir mülkü olduğundan, ölümü Glenelg Savaş Anıtı'nda anıldı.

Fleming'in ağabeyi Peter (1907-1971) bir gezi yazarı oldu ve aktris Celia Johnson ile evlendi. Peter , İkinci Dünya Savaşı sırasında Koruma Birlikleri'nde görev yaptı, daha sonra Colin Gubbins'in altında Yardımcı Birimlerin kurulmasına yardım etmek üzere görevlendirildi ve savaş sırasında Norveç ve Yunanistan'daki arka plan operasyonlarında yer aldı.

Fleming'in ayrıca iki erkek kardeşi Michael (1913–1940) ve Richard (1911–1977) vardı. Michael, Oxfordshire ve Buckinghamshire Hafif Piyade ile hizmet ederken Normandiya'da yakalandıktan sonra Ekim 1940'ta yaralardan öldü. Fleming'in ayrıca , babası sanatçı Augustus John olan çellist Amaryllis Fleming (1925–1999), evlilik dışı doğmuş daha genç bir anne üvey kız kardeşi vardı. Amaryllis, Valentine'ın ölümünden altı yıl sonra, 1923'te John ve Evelyn arasında başlayan uzun süreli bir ilişki sırasında dünyaya geldi.

Ian Lancaster Fleming kimdir?
Ian Lancaster Fleming

Ölüm

Fleming ailesinin mezarının bulunduğu yeri işaretleyen bir dikilitaş
Fleming'in mezarı ve anıtı, Sevenhampton, Wiltshire
Fleming, yetişkin hayatı boyunca ağır bir sigara içicisi ve içiciydi ve kalp hastalığından muzdaripti. 1961'de 53 yaşında kalp krizi geçirdi ve iyileşmek için mücadele etti. 11 Ağustos 1964'te Canterbury'de bir otelde kalırken Fleming , öğle yemeği için Royal St George's Golf Kulübüne gitti ve daha sonra arkadaşlarıyla birlikte otelinde yemek yedi. Gün onun için yorucu olmuştu ve yemekten kısa bir süre sonra başka bir kalp krizi geçirerek bayıldı. Fleming 56 yaşında Kent and Canterbury Hastanesi'nde öldü12 Ağustos 1964 sabahı, oğlu Caspar'ın 12. doğum günü. Kaydedilen son sözleri, ambulans şoförlerini rahatsız ettikleri için özür dileyerek "Sizi rahatsız ettiğim için üzgünüm ahbaplar. Trafikte nasıl bu kadar hızlı geçiniyorsunuz anlamıyorum. bugünlerde yollar." Fleming, Swindon yakınlarındaki Sevenhampton kilise bahçesine gömüldü. Vasiyeti 4 Kasım'da kanıtlandı ve mülkü 302.147 Sterlin değerinde (2019'da 6.168.011 Sterlin'e eşdeğer)

Fleming'in son iki kitabı, Altın Tabancalı Adam ve Ahtapot ve Yaşayan Gün Işığı , ölümünden sonra yayınlandı. Altın Silahlı Adam, Fleming'in ölümünden sekiz ay sonra yayınlandı ve Fleming'in tam düzenleme sürecinden geçmemişti. Sonuç olarak, Jonathan Cape yayınevi tarafından romanın zayıf ve "zayıf" olduğu düşünüldü.  Yayıncılar el yazmasını tatilde okuması için Kingsley Amis'e vermişler , ancak onun önerilerini kullanmamışlardı. Fleming'in biyografisini yazan Henry Chandler, romanın "kibar ve oldukça üzücü eleştiriler aldığını, kitabın etkin bir şekilde yarım kaldığını ve bu nedenle Fleming'i oyununun zirvesinde temsil etmediğini kabul ettiğini" gözlemliyor. İki kısa öykü içeren son Bond kitabı, Octopussy ve The Living Daylights , 23 Haziran 1966'da İngiltere'de yayınlandı.

Ekim 1975'te Fleming'in 23 yaşındaki oğlu Caspar aşırı dozda uyuşturucu alarak intihar etti ve babasıyla birlikte gömüldü. Fleming'in dul eşi Ann, 1981'de öldü ve kocası ve oğulları ile birlikte gömüldü.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.