Gıda Hattı

HORECA Sektörünün Ege buluşması başladı!

19 Şubat 2020, 18:01
Paylaş
HORECA Sektörünün Ege buluşması başladı!

HORECA Ege Uluslararası 2. Otel Ekipmanları ve Ev Dışı Tüketim Gıda Fuarı kapılarını açtı. Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yerli ve yabancı turistlerin, İzmir’in kültür, arkeoloji, doğa, gastronomi ve somut olmayan kültürel miras rotalarına ulaşımını kolaylaştıracak Visit İzmir mobil uygulamasının yakında hizmete gireceğini duyurdu.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) iş birliğiyle düzenlenen, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekçileri arasında yer aldığı HORECA Ege Uluslararası 2. Otel Ekipmanları ve Ev Dışı Tüketim Gıda Fuarı, 22 Şubat’ta sona erecek.

Yerli ve yabancı davetliler katıldı

Fuarın açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Günter Ihlau, Türkiye Otelciler Birliği Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır, Sunexpress Ticaret Direktörü Peter Glade, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, İzmir Köy-Koop Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer ve İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Turgay Bucak katıldı.

Fuar’ın açılışındaki konuşmasında, bu tip organizasyonların İzmir’in potansiyelini ortaya çıkarmadaki önemine vurgu yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’de yaşayanların İzmir’den daha fazla keyif almasının ve gurur duymasının yolu turizm sektörünün paydaşlarıyla birlikte büyümesinden geçiyor” dedi.

Visit İzmir uygulaması çok yakında başlayacak

İzmir Kalkınma Ajansı ve İzmir Vakfı’yla birlikte İzmir’in yeni turizm stratejisini oluşturduklarını, kentteki 11 farklı turizm rotasının uzmanlar tarafından tek tek mercek altına alındığını ifade eden Soyer, ‘Visit İzmir’ uygulamasının da müjdesini verdi. Soyer, “2020’nin ortasında kültür, arkeoloji, doğa, gastronomi ve somut olmayan kültürel miras gibi tüm destinasyonları birer birer belgelemiş olacağız. Bu çalışmalar Visit İzmir adı altında özel bir mobil uygulamayla bir araya getirilerek tüm dünyaya açılacak. Sizler gibi İzmir’e gelen tüm yerli yabancı turistler İzmir’in her köşesinde birbirinden benzersiz alanlara kolayca erişebilecek” diye konuştu.

Katılımcılar açılış kurdelesini kestikten sonra birlikte fuarı gezdi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.