AramaArama
Gıda Hattı

Hollywood diyeti nedir? Nasıl yapılır?

7 Eylül 2021, 12:31
Paylaş
Hollywood diyeti nedir? Nasıl yapılır?

Hollywood diyeti, dünyaca ünlü film ve müzik yıldızlarının zayıflama uzmanı olarak ün yapmış olan Dr. Joel Fuhram tarafından keşfedilen ve dünyada büyük bir sükse yapan özel bir beslenme programıdır. Ülkemizde de uzmanlar tarafından tavsiye edilen bu diyet programı başarılı bir şekilde uygulanmakta ve güzel sonuçlar alınmaktadır.

Sağlık açısından değerlendirildiğinde ise vücuttaki birikmiş olan ödem ve şişkinlikleri hızla attığı ispatlanmıştır. Ayrıca vücudun toksinlerden arınmasına ve belli oranda yağ kütlesinin erimesine de yardımcı olduğu uzmanlar tarafından kabul görmüştür.

Bu nedenle, kısa zaman içerisinde çok kilo verdirebilmesi de insanlar tarafından tercih edilme sebebidir. Ancak her bireyin metabolizma hızı, kilosu, günlük aktivitesi, yaşı gibi özellikleri göz önünde bulundurulduğunda diyetten farklı sonuçlar alınabileceği de unutulmamalıdır.

Bu diyetin temel ilkesi bol sıvı alımıdır. Ayrıca programa bir ay devam edilmesi önerilmektedir. Uygun, istikrarlı ve düzenli uygulandığı takdirde bir programda 12 ile 16 kilo arasında kilo verdirebildiği bilinmektedir.

Bu diyetin diğer birçok diyet programlarından en önemli farkı, programın ilk ve ikinci gününde vücuttaki toksinleri uzaklaştırarak ödem oluşumunu önlemek amacıyla sadece su, yeşil çay ve meyve suyu tüketilmesidir.

Bu nedenle diyetin ilk iki günü en önemli ve en zor olduğu dönemdir. Programa alıştıktan, vücuttaki ödem ve şişliklerin gittiğini gördükten sonra rahatlık hissedilecektir. Üstelik motivasyon da üst seviyelerde olacaktır.

İlk iki günden sonraki günlerde, sabah ve öğle menüsü hafif olmalıdır. Akşam menüsü ise doyurucu ve zengin olacak şekilde tercih edilmelidir. Program süresince her türlü yeşillik, salata, çiğ ya da pişmiş sebze, beyaz et tüketimi serbesttir. Ancak, kırmızı et, şeker, yağ, unlu gıdalar ve baklagiller tüketilmemelidir.

Organik beslenme nasıl olur

Akşam yemeği ile sabah kahvaltısı arasında en az 12 saat kalori alınmamalıdır. Bu süreç içerisinde vücuttaki hasarlı hücreler temizlenmeye başlamaktadır. Bu durum hem sağlığımız hem de kilo vermeniz açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca bu yazı, genel bilgi verme amaçlı yazılmıştır. Uygulamayı düşünüyorsanız, önce bir Diyetisyen veya Hekime başvurmanızı öneririz.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.