AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Hollanda’dan Türk yatırımcılara yeşil ışık!

Hollanda’dan Türk yatırımcılara yeşil ışık!
14 Mart 2016, 00:30

Şimdiye kadar 3 bin 300’den fazla şirketin Hollanda’da uluslararası faaliyetlerini başlatmasına ve yaygınlaştırmasına destek veren Hollanda Dış Yatırım Ajansı (NFIA), küresel pazara açılmayı hedefleyen Türk yatırımcılar için en avantajlı sektörleri belirledi.

NFIA-Turkey-gidahatti35 yıl önce kurulan ve Ekonomik İşler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hollanda Dış Yatırım Ajansı (NFIA), Türk yatırımcıların Avrupa pazarına Hollanda üzerinden giriş yapmaları yönünde destek ve danışmanlık hizmeti veriyor. Avrupa pazarına girerken dikkat etmeleri gereken prosedürlerin yanı sıra, şirket kurulumu gibi konularda da girişimcilere ve yatırımcılara destek veren NFIA, Hollanda´nın stratejik bir üs olarak Türk şirketlerince kullanımını güçlendirmeyi hedefliyor.

Girişimciler için Hollanda’daki gelişmiş vergi düzenlemeleri, şirket kurulumu, teknoloji teşvikleri, lojistik avantajlar ve sosyal güvenlik gibi fırsatların yanı sıra Hollanda’nın hangi faaliyet alanlarında daha güçlü olduğu da büyük önem taşıyor. Merkez Bankası verilerine göre 2001- 2014 yılları arasında yerleşiklerin en çok yatırım yaptığı ülke olan Hollanda, özellikle lojistikte ve ulaşımda Avrupa ülkeleri arasında en güçlü konuma sahip. Şimdiye kadar Türkiye’deki pek çok farklı sektörden yatırımcıya kucak açan Hollanda, aynı zamanda tarım, gıda, enerji, Ar-Ge, teknoloji ve yaşam bilimleri ve sağlık sektörü alanlarında da yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor.

“Hollanda, uzun yıllardır yabancı yatırımcıların gözdesi konumunda”

NFIA-Ulke-Muduru-Arife-Karaosmanoglu-gidahattiHollanda'nın sürdürülebilir ve etkili bir finans pazarına sahip olduğunu belirten NFIA Ülke Müdürü Arife Karaosmanoğlu, Türk şirketleri için Hollanda’nın global pazarda yer almada çok iyi bir sıçrama tahtası olduğunun da altını çizdi. Karaosmanoğlu, “Hollanda, çok uluslu şirketlerin yatırım yapması için ideal bir ülke. Bu nedenle yatırımcılar Hollanda’da büyük fırsatlar görüyorlar. Özellikle tarım, gıda, kimya, enerji, yüksek teknoloji, bahçecilik, lojistik, tasarım ve yaşam bilimleri ve sağlık sektöründeki gücüyle Hollanda, uzun yıllardır yabancı yatırımcıların gözdesi konumunda” dedi.

Hollanda Dış Yatırım Ajansı (NFIA Turkey) Hakkında

NFIA (Hollanda Dış Yatırım Ajansı), Hollanda Ekonomik Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren bir kuruluştur. NFIA yabancı şirketlere Hollanda’da uluslararası faaliyetlerini başlatmak, geliştirmek ve/veya yaygınlaştırmak gibi alanlarda yardım ve danışmanlık hizmeti veriyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.