Gıda Hattı

Hero Türkiye Genel Müdürü Aslı Çetkin

7 Kasım 2016, 12:01
Paylaş
Hero Türkiye Genel Müdürü Aslı Çetkin

Gıda sektöründe iki yeni atama gerçekleşti. Hero Türkiye Genel Müdürü Aslı Çetkin olurken, PepsiCo Kıdemli Pazarlama Direktörlüğüne de Evrim Şen atandı.

Hero Grup bünyesinde yer alan ve kontrollü doğal tarım ile Türkiye’de bebek beslenmesine uygun kalitede yetiştirdiği meyveler, sebzeler ve tahıllar ile üretim yapan Hero Türkiye’nin Genel Müdürü Aslı Çetkin oldu.

hero-turkiye-genel-muduru-asli-cetkin-gidahatti 2007 yılından bu yana Hero Türkiye bünyesinde Marka, Pazarlama Müdürlüğü ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerini yürüten Çetkin, 7 Kasım 2016 tarihi itibariyle Hero Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Aslı Çetkin kimdir?

Lisans eğitimini 1998 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Aslı Çetkin, yüksek lisansını da yine aynı üniversitede, pazarlama üzerine yaptı. Hızlı tüketim sektöründe gıda, kişisel bakım gibi farklı alanlarda hizmet veren firmalarda edindiği deneyimlerin ardından, 2007 yılında Hero Türkiye ailesine katılan Çetkin, sırasıyla marka müdürü, pazarlama müdürü ve pazarlama direktörlüğü pozisyonlarında görev aldı. 7 Kasım 2016 itibariyle Hero Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevine başlayan Aslı Çetkin, evli ve iki çocuk annesi.

pepsico-logo-urun-gidahatti PepsiCo Türkiye’de atama

PepsiCo’nun deneyimli pazarlama yöneticisi Evrim Şen ise şirketin Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak atandı. Şen, PepsiCo Türkiye Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü göreviyle, şirket bünyesindeki tüm yiyecek ve içecek markalarının pazarlama faaliyetleri ile beraber ticari pazarlama bölümünün de sorumluluğunu üstlendi.

Evrim Şen kimdir?

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Ashridge Business School’da Stratejik Pazarlama programını tamamlayan Evrim Şen, PepsiCo’ya katılmadan önce İngiltere ve Hollanda’da farklı şirketlerde yöneticilik yaptı. Şen, PepsiCo kariyeri öncesinde İngiltere’de Cadbury şirketinde Grup Marka Müdürü, Johnson & Johnson’da Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Müdürü, akabinde de Gelişen Global Pazarlardan Sorumlu Pazarlama Strateji Direktörü olarak görev aldı.

pepsico-evrim-sen-gidahatti 2012 yılında PepsiCo Türkiye organizasyonuna katılan Şen, 2014 yılında Rusya, Türkiye, Polonya gibi önemli pazarları kapsayan Doğu Avrupa Bölgesi’nde ‘PepsiCo Yiyecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü’, öncesinde İngiltere’de yiyecek bölümünde Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlendi.

Evrim Şen, evli ve bir kız çocuğu sahibi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.