Gıda Hattı

Hem eğlence hem eğitim… Dimes Dönüşüm Doğamızda Etkinliği

4 Eylül 2016, 00:43
Paylaş
Hem eğlence hem eğitim… Dimes Dönüşüm Doğamızda Etkinliği

Sürdürülebilirlik alanında tüketici odaklı çalışmalarına hız veren Dimes, eğlence ve eğitimi bir arada sunan bir etkinlikle çocuklara geri dönüşümü anlattı. ‘Dönüşüm Doğamızda’ konsepti kapsamında İstanbul Marmara Forum AVM önünde gerçekleştirilen etkinlikte, eğlenceli oyunlar, çocuklara yönelik eğitim aktiviteleri ve sosyal medya kullanımıyla tüketicilerin çevre bilinci teşvik edildi.

İnsana ve sağlığa verdiği değeri, “soframıza koymayacağımız meyveyi işlemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz” ilkesiyle somutlaştıran, Türkiye’nin lider meyve suyu markalarından Dimes, çevrenin korunması için tüketicisiyle el ele veriyor.

dimes-geri-donusum-etkinlik-gidahatti

Tetra Pak işbirliği

Tüketicileri arasında atıklarını ayrı biriktirme, boş karton ambalajı geri dönüşüm kutusuna atma davranışını yaygınlaştırmayı hedefleyen Dimes’in Tetra Pak işbirliğiyle 3 Eylül Cumartesi İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi önünde gerçekleştirdiği ‘Dönüşüm Doğamızda’ etkinliğinde eğlence ve eğitim bir arada sunuldu.

Katılımcılar, geri dönüşüm konulu eğlenceli oyunlarla güzel vakit geçirirken, çocuklarda geri dönüşüm ve çevre bilincini teşvik edecek, onların yaratıcılığını destekleyecek eğitim ve deneyim aktiviteleri de gerçekleştirildi. Katılımcılar, yaşadıkları deneyimi sosyal medya üzerinden sevdikleri ile paylaştılar.

dimes-duygu-suleymanoglu-gidahatti

Sürdürülebilir çevre, doğal kaynakların korunması, kaynak tasarrufu ve geri dönüşüm konularının öncelikli konuları olduğunu belirten Dimes Pazarlama Müdürü Duygu Süleymanoğlu, “Kuruluş öykümüzden de gelen, insan ve doğa için değer üretme tutkumuzla, sürdürülebilirlik odaklı bir markayız. Geri dönüşümle doğal kaynakların korunması konusu bizim için öncelikli” dedi.

Dimes’in destek verdiği üreticilerden, sağlıklı ürünlerini tercih eden tüketicilerine, doğadan insana uzanan bir sürdürülebilirlik değer zinciri ortaya koyduğunu vurgulayan Süleymanoğlu, “Çevre sürdürülebilirliği alanında daha fazla değer üretmek için, tüketiciler başta olmak üzere, bu değer zincirindeki tüm paydaşlarımızla el ele veriyoruz. Uzun soluklu bir aksiyon planıyla, birlikte atılacak küçük adımların, yapılacak küçük şeylerin, büyük değerlere dönüşmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda, farklı iletişim ve saha aktiviteleri gerçekleştiriyoruz. Tetra Pak işbirliğinde gerçekleşen ‘Dönüşüm Doğamızda’ etkinliğimizde, tüketicilerimizle bir araya geldik; eğlence ve eğitimle deneyimin parçası olduk” şeklinde konuştu.

dimes-geri-donusum-oyun-gidahatti

İsteyen Sek Sek oynadı, İsteyen kamyon sürdü

Dimes ‘Dönüşüm Doğamızda’ etkinliğinde, boş Tetra Pak karton ambalajı geri dönüşüm kutusuna atma davranışı odağında eğlenceli oyunlar oynandı. Alanda tüketicileri bekleyen eğlencelerden biri, tüketicilerin boş ambalajı geri dönüşüm kutusuna taşımalarını ve atmalarını konu alan hediyeli sek sek oyunuydu. Bir diğer oyun parkurunda da, arkasında taşıdığı ambalaj ile geri dönüşüm kutusunun altındaki minik bölmeden içeri giren ‘geri dönüşüm kamyonunu’ süren katılımcılar, parkurdan dışarı çıkmadan oyunu tamamladıklarında, hediyeler kazandılar.

dimes-geri-donusum-dogamizda-gidahatti

Meyve suyunu bitiren ambalajdan uzay gemisi yaptı!

Etkinlik alanında özel kurulan atölye alanında ise çocuklar aileleriyle birlikte Dimes meyve suyu Tetra Pak karton ambalajlarını kullanarak istedikleri şekilleri kestiler. Bir robot, bir güneş, bir bulut ya da bir uzay gemisi, hayal ettiklerini, yapmak istediklerini ambalaj kutularından hayata geçirdiler. Daha sonra yapılan bu çalışmalar çocuklara hediye edildi.

Aileler yaşadıkları deneyimi, @dimesbahcesi ve #dönüşümdoğamızda etiketleri ile Instagram’dan paylaştı. Gün sonunda paylaşılan çalışmalardan seçilen biri, DİMES ürünlerinden oluşmuş bir hediye kiti kazandırdı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.