Gıda Hattı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu

2 Aralık 2021, 00:49
Paylaş
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile görevden affını isteyen ve bu talebi kabul edilen Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına, Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati atandı.

Görevden Affını İsteyen ve Görevden Af Talebi Kabul Edilen Lütfi ELVAN’dan Boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin NEBATİ’nin Atanması Hakkında Karar (Karar: 2021/573), 2 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Lütfi Elvan “Görevden affını” istedi, talebi kabul edildi

Kararla görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı.

Nebati, Bakan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Nureddin Nebati kimdir?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Nureddin Nebati, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını alan Nebati, farklı üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş adamı olarak tekstil işiyle uğraşan, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliği yapan Nebati, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV gibi birçok vakıf ve derneğe üye olan Nebati, AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönem İstanbul, 25. Dönem Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili olarak TBMM’de görev yapan Nurettin Nebati, iyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça biliyor. Nebati, evli ve 4 çocuk babası…

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.