Gıda Hattı

Hazır Yemek Ucuzladı

7 Ocak 2008, 03:17
Paylaş

Emin Catering Başkanı Hüseyin Bozdağ, hazır yemek fiyatlarında KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8 çekildiğini hatırlatarak, “Yüzde 10’luk indirimi tabldot fiyatlarına yansıttık. Tüketici artık 4.20 YTL yerine 3.9 YTL ’den yemek yemeğe başladı” dedi.

KDV indiriminin kayıtlı sektörü büyüteceğini, yüzde 30-40 oranında bir paya sahip olan merdivenaltı üretim yapanların ise piyasadan silineceğini ifade eden Bozdağ , şunları söyledi: “Biz üretimde kullandığımız ürünleri yüzde 1 KDV ile alıp yüzde 18 ile satıyorduk. Kazancımızın yüzde 12’sini devlete veriyorduk. Bu işten faturasız çalışanlar kârlı çıkıyordu. Şimdi artık işini doğru yapanlar yoluna devam edecek. Kayıt dışı çalışan piyasadan çekilecek.”

Artış: Sponsorların Önemi Ortaya Çıkıyor

TSYD ‘45. Yıl Sporun Zirvesi’ Seminerinin akşam seansında Ülker, Turkcell, Efes Pilsen, Spor Toto ve Arkas gibi Türk sporuna yön veren sponsor firmaların temsilcileri söz aldı. “Sponsorlar, Türk sporuna katkıları” konu panelde konuşan Ülker Kurumsal İletişim Spor Medya İlişkiler Müdürü Hakan Artış, “Basketbol takımımızı Fenerbahçe’nin bünyesine geçirdik. Bu kararı Türk basketboluna daha fazla yarar sağlamak için aldık. Şu anda spor olduğumuz takımlar ilk 3 içinde yer alıyor. Futbol da yatırımlarımız devam ediyor. A Milli takımın ana sponsoruyuz. Ancak biz sadece takımlara yatırım yapmıyoruz. Bunun en büyük örneğini de Van Futbol Köyü Projesi’nde gösterdik. Günümüzde sponsorların önemi gittikçe belli oluyor” dedi. Turkcell Kurumsal İletişim Spor Sponsorlukları Sorumlusu Tunç Saral ise, “Şu anda futbolda 12 tane Anadolu takımının sponsoruyuz. Ayrıca futbol liginin de ana sponsoruyuz” diye konuştu. “Avrupa’da yazılı spor medyasını dünü, bugünü ve yarını” konulu panelde ise Avrupalı spor yazarları kulüplerle ilişkilerindeki olumsuzluklardan yakındı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.