Gıda Hattı

"Haydi Çocuklar Süt İçelim"

21 Haziran 2007, 17:17
Paylaş

Uluslararası Reklamcılık Derneği'nin (IAA) düzenlediği Üniversitelerarası Reklam Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Genç reklamcı adaylarının "Haydi çocuklar süt içelim" teması üzerine çalışmalar hazırladığı yarışmanın bu yıl 10'uncusu düzenlendi. Danone, Pınar, Sek ve Sütaş'ın işbirliğiyle yapılan yarışmaya 24 üniversiteden 65 takım katıldı, bunlardan dokuzu finale kaldı.

IAA Genel Sekreteri ve Türkiye Bölümü Yönetim Kurulu üyesi Pınar Kılıç, çocukların doğru beslenme alışkanlıkları kazanmasının önemini vurgulamak için bu yıl 'süt' temasını belirlediklerini ve projeler arasında seçim yapmakta zorlandıklarını söyledi. 2006 yılında üretilen 11.5 milyon litre sütün sadece yüzde 20'sinin ambalajlı olduğunu ifade eden Kılıç, geriye kalan sütün hijyenik olmayan koşullarda tüketildiğini, bunun sağlıklı nesillerin yetişmesinde engel oluşturduğunu vurguladı. Kılıç ayrıca, Avrupa Birliği ülkelerinde kişi başına düşen yıllık süt tüketimi 160 litreyken Türkiye'de bu rakamın 5 litrede kaldığına dikkat çekti.

Yarışmaya katılan tüm projelerin ilk kullanım hakkı destekleyen firmalara verilirken birinciliği İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden Ajans Aparat, ikinciliği Selçuk Üniversitesi'nden Ajans Briefhane, üçüncülüğü ise Ajans İlet.net aldı.

Hazırladığı projelerde "İçinizde bi süt çocuğu varmış!", "Kaybeden süt içsin!" ve "Sen süt içmiyor musun?" sloganlarını kullanan Ajans Aparat, IAA'nın davetlisi olarak ekimde Slovenya'da yapılacak olan ve reklam dünyasının profesyonellerinin bir araya geldiği Golden Drum Festivali'ne katılacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.