Gıda Hattı

Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması’nın kazananları ödüllerini aldı

15 Ocak 2015, 22:10
Paylaş
Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması’nın kazananları ödüllerini aldı

Estuz’un Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması’nın kazananları ödüllerini alırken, yarışmaya katılan fotoğraflar arasından seçilen 37 fotoğraftan oluşan sergi de açıldı. Sergi, 14 – 24 Ocak tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Halkı dengeli tuz tüketimi konusunda bilinçlendirmeyi görev bilen Estuz’un, tuz kullanımında duyarlılığı artırmak amacıyla başlattığı ve 3 Aralık 2014’te kazananların belli olduğu Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması’nın Sergi Açılışı ve Ödül Töreni, Taksim Metro Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Dereceye giren fotoğrafçıların ödüllerine kavuştuğu ödül töreninin ardından yarışmaya katılan fotoğraflar arasından seçilen 37 fotoğraftan oluşan serginin açılışı da yapıldı. Toplam 11 bin TL’lik para ödülünün verildiği fotoğraf yarışmasında 5 bin TL’lik birincilik ödülünü kazanan Bursa’dan Ali Osman Ak, ödülünü Estuz Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir’in elinden aldı. Yarışmada ikincilik ödülünü İstanbul’dan Mühenna Kahveci, üçüncülük ödülünü Bursa’dan Bülent Suberk alırken, Şanlıurfa’dan Bünyamin Çadırcı da mansiyona layık görüldü.

Törende konuşan Estuz Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, şirket olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirterek, “Tüketicileri düşünen, onları bilinçlendirmeyi kendine görev edinen bir firmayız. Hayatın Dengesi yaklaşımı ile tüketicileri tuz kullanımı konusunda bilinçlendirme hedefi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tuzun fazla kullanımı kadar hayatımızdan tamamen çıkarılmasının da zararları konusunda bilgilendirmeler yapıyoruz.” dedi.

3 binin üzerinde başvurunun yapıldığı ve teması “Hayatın Dengesi” olan yarışmaya katılan fotoğraflar arasından seçilen 37 fotoğraftan oluşan sergi, 14–24 Ocak 2014 tarihleri arasında gezilebilecek. Serginin önümüzdeki aylarda Eskişehir’e de taşınması planlanıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.