Gıda Hattı

Hayaline daldı!

5 Kasım 2015, 10:24
Paylaş
Hayaline daldı!

İçecek sektöründe faaliyet gösteren Anadolu Efes, üniversite öğrencilerinin hayallerini özgürce paylaşabildiği Dreamstalk hayal platformunun ‘Hayal Ortağı’ oldu ve 21 yaşındaki Emine Biyan’ın “dalış yaparak su altı fotoğrafı çekmek” hayalini gerçekleştirdi.

Hayal kurabilen bir dünyaya kavuşmak idealiyle yola çıkan Dreamstalk’un kurucusu ve akademisyen Semih Yalman öncülüğündeki ekip, üniversiteleri gezerek öncelikle onlara hayal etmeleri için ilham veriyor, hayallerini dinliyor ve imkanlar dahilinde gerçeğe dönüştürmek için çalışıyor. Amaç ise 2018’te Dünya Hayaller Forumu’nu gerçekleştirerek, dünyanın çözemediği sorunları hayal ile çözebilmek.

“Geleceğe Sözümüz Var” ilkesi doğrultusunda spordan sinemaya, müzikten tiyatroya, turizmden tarıma kadar birçok alana destek veren Anadolu Efes de, Dreamstalk’un “hayal ortağı” oldu. Ortaklık çerçevesinde üç üniversite öğrencisinin hayalini gerçekleştirecek olan Anadolu Efes, ilk olarak Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Emine Biyan’ın hayalini gerçekleştirdi.

Anadolu Efes Emine Biyan-Ali Ethem KeskinEn büyük hayallerinden biri “dalış yaparak su altı fotoğrafı çekmek” olan ve bu hayalini Ocak 2015’te Dreamstalk platformunda paylaşan 21 yaşındaki Emine Biyan, hayalinin gerçekleşeceğini hayranı olduğu ünlü belgesel fotografçısı Ali Ethem Keskin’den öğrendi. Dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum’da Keskin ile birlikte önce dalış eğitimi alan, sonrasında da 15.000’den fazla kara ve deniz canlısı ile su altında unutulmaz anlar geçiren Emine, bu anları ise kendisinin ve Ali Ethem Keskin’in çektiği fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.

Anadolu Efes, 2015 yılı içerisinde ODTÜ öğrencisi İlayda Macit’in “bir film setinde yer almak” ve Hacettepe Üniversitesi’nde okuyan Pınar Açıkgöz’ün “Türkiye’nin ihtiyacı olan bölgelerine kitap götürmek” hayallerini de gerçekleştirecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.