Gıda Hattı

Hayalindeki kasabayı kurdu, KAGİDER 1’inci seçti

25 Ocak 2016, 15:20
Paylaş
Hayalindeki kasabayı kurdu, KAGİDER 1’inci seçti

24 yıllık öğretmenliğin ardından doğup büyüdüğü topraklara dönerek Kastamonu Daday’da hayalindeki kasabadan yola çıkarak İksir Resort Town’ı kuran İksir Sema Aydın, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER tarafından Yöresinde Fark Yaratan Kadınlar kategorisinde birinci seçildi.

iksir-aydin-kagider-gidahattiİksir Sema Aydın, Türkiye turizm sektörünün en önemli isimlerinden biri. 24 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında matematik öğretmenliği ve idarecilik yapan İksir Sema Aydın, çocukluk hayali olan kendi kasabasını doğup büyüdüğü topraklarda kurarak Kastamonu’nun turizm çehresini değiştirdi. Başladığı bu turizm otelcilik yolculuğu, 5 yılda resmen devasa bir kasaba halini alarak Türkiye’nin en konsept yaşam ve tatil kasabası İksir Resort Town’a dönüştü. Aydın’ın Daday ilçesinde kurduğu İksir Resort Town, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER tarafından birincilikle taçlandırıldı.

iksir-sema-aydin-gidahattiKAGİDER tarafından Yöresinde Fark Yaratan Kadınlar kategorisinde birinci seçilen İksir Sema Aydın, 5 yıl içinde devasa bir kasaba halini alan tatil ve yaşam kasabasını aşkla ve binbir emekle kurduğunu dile getirirken, Kastamonu’da böyle bir istihdam sağladığı için de çok mutlu olduğunu söyledi.

İksir Resort Town, sadece ülkemizin değil dünyanın sayılı kanyonlarına, mağaralarına, sağlık kazandıran oksijeni ile ünlü Ballıdağ’a, Türkiye’nin tek Pan Parkı Küre dağları Milli Parkına, Ilgaz’a yakınlığının yanı sıra Karadeniz sahil şeridine sahip olarak misafirlerine dört mevsimi armağanlar olarak sunan Kastamonu Daday'da yer alıyor.

İksir Sema Aydın, İksir Resort Town mutfağında da topraktan sofraya anlayışıyla, çiftliklerinde tamamen organik olarak yetiştirilen sebze, meyve ve meşhur siyez buğdayından elde edilen ürünlerle hizmet veriyor.

iksir-resort-town-gidahattiKastamonu’nun Daday ilçesindeki, kadın elinden çıkan bu muhteşem doğal yaşam ve tatil kasabasına yurt dışından tatilciler de büyük ilgi gösteriyor. Eğitimli atları ile içinde binicilik alanını da barındıran kasabada orman içinde yabani yaşam safarileri, motor sporları, göl keyifleri, mantar şenliği, doğada toplu yoga seansları, açık hava sporları, bisiklet şenlikleri, ekili dikili hobi alanları ve daha birçok yaşam kaynağı aktiviteleri yapmak mümkün.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.