AramaArama
Gıda Hattı

Tatil bölgeleri hava durumu! 10 Ağustos il il tatil bölgelerinde hava tahmin raporu

10 Ağustos 2021, 10:18
Paylaş
Tatil bölgeleri hava durumu! 10 Ağustos il il tatil bölgelerinde hava tahmin raporu
Tatil bölgelerinde hava durumu bugün nasıl? İşte tatil planları yapanlar için 10 Ağustos il il tatil bölgelerinde hava tahmin raporu.

Tatil bölgelerinde hava durumu bugün nasıl? İşte tatil planları yapanlar için 10 Ağustos il il tatil bölgelerinde hava tahmin raporu.

Yurt genelinde sıcaklar bunaltıcı derecelere gelirken, hemen hemen herkes tatil kaçamakları yapmak için fırsat kolluyor. Özellikle serinlemek ve günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyen kişiler kendilerini tatil bölgelerine, denizlere ve havuzlara atıyor.

Tatil planları yapanlar için başta tatil bölgeleri olmak üzere, bulundukları illerdeki hava durumu oldukça önemli bir konu haline gelmiş durumda. Peki bugün hava nasıl olacak? Tatil bölgelerinde hava durumu bugün nasıl?

İşte 10 Ağustos il il Meteoroloji tarafından duyurulan hava tahmin raporu:

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE 24°C, 36°C

Parçalı ve az bulutlu

EDİRNE 20°C, 37°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 21°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 21°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Güney Ege'de kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 15°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 27°C, 35°C

Az bulutlu

KÜTAHYA 13°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 23°C, 36°C

Az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) Kahramanmaraş ile Adana'nın ve Osmaniye'nin kuzey çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 25°C, 37°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 28°C, 38°C

Az bulutlu

BURDUR 19°C, 34°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

HATAY 26°C, 32°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, doğusunun bu akşam saatlerinde ve yarın (Salı) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 17°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 15°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

KAYSERİ 15°C, 23°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde ve yarın (Salı) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 19°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimlerinin, zamanla (Bolu ve Düzce hariç) bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yarın beklenen yağışların Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yerel kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 13°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 17°C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP 24°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde ve, yer yer kuvvetli olmak üzere, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 21°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde ve yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 19°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

RİZE 22°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 21°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 24°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra kuzey ve batısının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğu kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

ELAZIĞ 19°C, 31°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM 13°C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 12°C, 29°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

VAN 17°C, 29°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney ve doğu kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

ADIYAMAN 25°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR 21°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 22°C, 34°C

Parçalı ve az bulutlu

KİLİS 23°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz’de fırtına; Güney Ege’nin güneyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in doğusu ile Doğu Karadeniz yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, doğusu 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren 6 ila 8; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, batısı 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 3,0 ila 4,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi 2,0 ila 3,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı gece saatlerinde kuzeydoğudan 4 ila 6; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.