AramaArama
Gıda Hattı

Hatırlatma dozu nedir? Hatırlatma dozu ne zaman yaptırılmalı?

30 Haziran 2021, 16:24
Paylaş
Hatırlatma dozu nedir? Hatırlatma dozu ne zaman yaptırılmalı?

Hatırlatma dozu nedir? Hatırlatma dozu ne zaman yaptırılmalı? Aşılama da 1.ci ve 2.ci doz aşı yaptıran vatandaşların hatırlatma dozu olarak geçen 3. doz için Bakan Koca açıklamada bulundu. İşte detaylar...

Türkiye'de Koronavirüs aşı programı büyük bir hıza kavuştu. Geçtiğimiz dünya rekorunun kırılmasının ardından vatandaşların aşıların 3. dozuna ilişkin aramaları da iyice arttı...

Hatırlatma dozu ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Rapel veya hatırlatma dozu yarın Bilim Kurulu toplantısının gündeminde olacak" açıklamasında bulunarak, "3. doz aşılamanın 60 yaş üstü ve sağlık çalışanları için gündemde" dedi.

Bakan Koca, müzik yasağının da kalkacağını belirterek, "Önümüzdeki süreçte biz bütün alanlarda kısıtlamaları kaldırmaktan yanayız" diye konuştu.

Bakan Koca, "Delta plus yok ama Delta varyantı artıyor, İstanbul'da 134 Delta varyantı tespit edildi. 16 ilde görülen varyant 26 ilde görüldü. Vaka sayısı 224'e çıktı" dedi.

Öte yandan Bakan Koca, iki doz arası aşılama süresinin yarın Bilim Kurulu'nda ele alınacağını söyledi.

Bakan Koca, şehir hastanelerine ilişkin iddialarla ilgili de şunları söyledi: "Hastanelerin, binaların satışı, devri söz konusu değil."

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.