Gıda Hattı

Hanzade Doğan Boyner’den iddialı çıkış!

23 Haziran 2016, 13:16
Paylaş
Hanzade Doğan Boyner’den iddialı çıkış!

Silikon Vadisi’nde Türk girişimcilerle ve yüksek teknoloji çalışanları ile bir araya gelen Doğan Online ve hepsiburada.com Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, önemli bir çağrı yaptı. Doğan Boyner, “hepsiburada.com tersine beyin göçü başlatacak” dedi.

Doğan Online ve hepsiburada.com Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, ABD Başkanı Barrack Obama’nın daveti ile Küresel Girişimcilik Zirvesi’ne (Global Entrepreneurship Summit) katılıyor. Doğan Boyner, 22-24 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılan Küresel Girişimcilik Zirvesi öncesinde 21 Haziran’da Silikon Vadisi’nde Amerika’daki Türk girişimciler ile dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinde görev yapan 100'e yakın Türk ile bir araya geldi.

hanzade-dogan-boyner-abd-silikon-vadisi-gidahatti

Türkiye’de e-ticaret potansiyeli yüksek

Yaptığı temaslarda Türkiye’nin e-ticaret sektöründe büyük bir potansiyel taşıdığını vurgulayan Hanzade Doğan Boyner, Silikon Vadisi’ndeki Türk girişimci ve yüksek teknoloji çalışanlarının hepsiburada.com’un ve e-ticaret sektörünün geleceğinde söz sahibi olmalarına olanak tanımak istediklerini söyledi.

hanzade-dogan-boyner-gidahatti

Katılımcılara hepsiburada.com’un başarı hikayesini anlatan ve Türkiye’de e-ticaret sektörünün sunduğu fırsatlarla ilgili bilgiler veren Doğan Boyner, etkinlikle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi’nde çok değerli bir Türk topluluğu var. Büyük teknoloji şirketlerinde deneyim kazanan bu arkadaşlarımızla bir araya geldik. Burada gördüğümüz yoğun ilgi beni çok mutlu etti. Çünkü bu ilgi, Amerika’da kariyerini sürdüren mühendislerimizin Türkiye’ye dönmek istemediği algısının doğru olmadığını gösterdi. Hepsiburada.com’un teknolojiye yaptığı yatırımları, pazarın büyümesini, Türkiye’deki fırsatları anlattığımızda katılımcıların heyecanlandığını gördüm. Özellikle aralarından bazılarının Türkiye’ye gelerek bizimle görüşmek istediğini söylemesine çok memnun oldum. Çünkü Silikon Vadisi’ne geliş amaçlarımdan biri buydu. Hepsiburada.com olarak Amerika’dan Türkiye’ye tersine beyin göçü yaratmak istiyoruz.

“Artık geri dönün!”

Buradaki arkadaşlar çok değerli deneyimler kazandılar. Artık Türkiye’de bu deneyimlerini uygulayabilecekleri bir ortam var. Hepsiburada.com olarak onlara bu ortamı sağlıyoruz. Önümüzdeki 12 ay içerisinde 300 tecrübeli mühendisin ekibimize katılmasını istiyoruz. Bu nedenle onlara ‘Artık geri dönün’ mesajını verdim. Mesajım da çok olumlu karşılandı. Ayrıca buradaki mühendislerimizden Amerika’da da bir ofis kurma konusunda geri bildirim aldık. Teknolojinin merkezi olan Silikon Vadisi’nde böyle bir talebin gelmesini doğal karşılıyorum. Bu konuyu da değerlendireceğiz.”

hepsiburada-com-silikon-vadisi-gidahatti

Perakende sektörü 2019’da 350 milyar dolar büyüklüğe ulaşacak

2019’da perakende sektörünün 350 milyar dolar büyüklüğe ulaşacağını belirten Hanzade Doğan Boyner, “Şu anda pazar payı açısından baktığımızda, perakendede yüzde 1,5 oranında online penetrasyon var. Bu rakamı 2019’da en az yüzde 5-7 arasında bir penetrasyon seviyesine gelecek. Hepsiburada.com olarak bu yıl yüzde 140 gelir büyümesi elde ediyoruz. Bu anlamda pazarın büyümesine de hepsiburada.com olarak öncülük ediyoruz. Türkiye’nin genç bir nüfusu var. Nüfusun yüzde 50’si 30 yaşın altında. İnternet penetrasyonu yüzde 50 ve akıllı cihaz penetrasyonu ise yüzde 60 civarına geldi. Pazar dijital dönüşüme hazır.”

Hanzade Doğan Boyner, Silikon Vadisi temasları kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve 300’e yakın start-up girişimcisini bir araya getiren e-Tohum San Francisco’da da bir konuşma yaptı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.