Gıda Hattı

Haluk Levent acı bir kaybı duyurdu! SMA hastası Muzaffer bebeğin annesi intihar etti

20 Kasım 2021, 23:37
Paylaş
Haluk Levent acı bir kaybı duyurdu! SMA hastası Muzaffer bebeğin annesi intihar etti
SMA Tip1 hastası Muzaffer Emin Kiraz'ın annesi Emine Kiraz çocuğunu yaşadığı hastalıktan kurtulmasını sağlayacak parayı bulamadığı yani çaresizlik içerisinde olduğu için canına kıydı. Yaşanan bu acı olayı Haluk Levent duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan ünlü sanatçı 10 yıl önce de çocuğuna SMA hastalığından kaybettiğini açıkladı.

Eskişehir Tepebaşı'nda yaşayan Muzaffer Emin Kiraz'ın annesi Emine Kiraz hayatına son verdi. Levent olayı annemiz çaresizlikten canına kıydı notuyla paylaştı. Emine Kiraz’ın 10 yıl önce de SMA sebebiyle bir çocuğunu kaybettiği öğrenildi.

Çocuğu ile çekildiği son fotoğraf

Emine Kiraz SMA hastası evladı ile çekildiği fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Evladım ile çekindiğim son fotoğraf. Benden ayrı, kokusuna hasretim, yoğun bakım adalarında acı içerisinde kıvranıyor. Bir anne olarak yalvarırım yardım edin. Ben evladımı kaybetmek istemiyorum. Çok korkuyorum. Bu acıyı bir defa yaşadım daha da yaşayamam. Lütfen elimizden tutun. Sizlere ihtiyacımız var. Muzaffer artık evini özledi. Annesini özledi ve ailesini özledi. Bilmediği yerlerde bilmediği cihazlar içerisinde küçücük bedeniyle notunu paylaştı. Muzaffer Emin Kiraz'a destek olmak isteyenler Muzaffer'i Umut isimli bir sosyal medya sayfasına kullandığı yaşanan ölüm haberi ise doğrulandı. Haluk Levent “maalesef Emine ablamızı kaybettik” ifadesine yer verdi.

 

Elimden gelen her şeyi yaptım

Haluk Levent konuya ilişkin açıklama yaparken SMA hastaları için kampanyalar düzenleyen AHBAP derneğimizin imkanları yeterli gelmedi. Emine Kiraz’ın ölümü sosyal medya hesabından duyuran Haluk Levent şu ifadelere yer verdi;

"Annemiz çaresizlikten canına kıydı” ifadeleriyle duyurdu. Haluk Levent, “İşin içinden çıkamıyoruz. SMA çocukları için TV programı dahi yaptım. Ama olmuyor. 2 milyon dolar toplandı Perşembe günü. Her hafta 1 çocuğumuzu kurtarırız diye düşündüm. Ama zaman yetmiyor. Anneler intihar ediyor. Böyle olmayacak. Bir kaynak lazım. Eksik olan 90 milyon dolar lazım"

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.