Gıda Hattı

Haksız fiyatlar cep telefonuyla ihbar edebilecek! Uygulama nasıl indiriliyor?

14 Kasım 2018, 10:15
Paylaş
Haksız fiyatlar cep telefonuyla ihbar edebilecek! Uygulama nasıl indiriliyor?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşları haksız fiyatlar için ihbarda bulunabileceği cep telefonu uygulamasının hayata geçirildiğini açıkladı.

Pekcan tarafından duyurulan “Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Mobil Uygulaması” sayesinde vatandaşlar haksız fiyat artışlarıyla ilgili başvurularını daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilecek.

Haksız fiyatlar nasıl iletilecek?

Mobil uygulama üzerinden şikayet edilecek ürün fotoğrafının çekilip sisteme yüklenebileceğini ve sürecin vatandaşlarca takip edilebileceğini söyleyen Pekcan; HFA Bildirim isimli uygulamanın telefonlardaki sanal market uygulamalarından indirilebileceği bilgisini de paylaştı.

Hükümetin 2023 yılında 150 milyar dolar tarımsal hasıla seviyesini yakalama hedefinde kararlı olduğu, tarım sektörü için uygun kredi koşullarının sağlandığı biliniyor. Ajans Press’in derlemesine göre Ticaret Bakanı Pekcan, tarıma dayalı sektörlerdeki firmaların taleplerine Kasım ve Aralık aylarında, fonların izin verdiği ölçüde öncelik verileceği bilgisini de paylaştı.

Uygulama Android ve iOS telefonlar için ayrı ayrı sunuldu. Uygulamayı aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz:


Haksız Fiyat Artışı Uygulaması (HFA Bildirimi)
HFA Bildirimi Android Uygulaması

Haksız Fiyat Artışı Uygulaması (HFA Bildirimi)
HFA Bildirimi iOS Uygulaması

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.