Gıda Hattı

Hakkari Yüksekova’da sağlıkçılar gece gündüz durmadan aşılama için çalışıyor

17 Eylül 2021, 09:34
Paylaş
Hakkari Yüksekova’da sağlıkçılar gece gündüz durmadan aşılama için çalışıyor
İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine genelge gönderdi. "Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunluluğu" konulu genelgenin ardından Yüksekova ilçesinde de aşı yoğunluğu oluştu. Bu nedenle sağlıkçılar gece gündüz aşılama yapmaya devam ediyor.

Birçok alanda PCR test zorunluluğunun getirilmesiyle, Yüksekova ilçe merkezinde vatandaşlar daha önce kurulan aşı çadırlarının yolunu tutuyor. İlçenin farklı noktalarına kurulan randevusuz aşı çadırlarında yoğunluk yaşanırken, sağlık görevlileri düğünleri ve esnafı da gezerek aşılama çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. Yüksekova’da aşılama oranının yüzde yüze ulaşması için sağlık çalışanları canla başla ilçenin tüm noktalarında hizmet veriyor.

Gecikmeden aşıları yaptırın

İkinci doz aşısını yaptıran Hamza Evin, ’’Artık herkes aşılarını yapsın. Geciktirmeye zaman vermesin. Çünkü bu hastalığı ancak beraberce böyle yenebiliriz. Sağlık çalışanlarımıza destek olmak için aşılarımızı zamanında yapalım. Bizim sağlıkçılar sağolsunlar gece gündüz demeden her neresi olursa olsun vatandaşların ayağına giderek anında aşılarını yapıyorlar. İstediğimiz saatte istediğimiz yerde aşı olabiliyoruz. Şu an akşamın geç saatidir. Çadırda aşımı yaptım. Sağlıkçılarımızın hakları asla ödenmez. Tek yapacağımız şey artık aşılarımızı zamanında yapmaktır. İnşallah kısa sürede yüzde yüz başarıyı sağlayacağız’’ dedi.

(İHA)

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.