Gıda Hattı

Hafta sonu keyfinize eşlik edecek tatlı bir atıştırmalık un kurabiyesi nasıl yapılır? Un kurabiyesi tarifi ve malzemeleri...

8 Ocak 2022, 18:09
Paylaş
Hafta sonu keyfinize eşlik edecek tatlı bir atıştırmalık un kurabiyesi nasıl yapılır? Un kurabiyesi tarifi ve malzemeleri...
Hafta sonu keyfinize eşlik edecek tatlı bir atıştırmalık un kurabiyesi nasıl yapılır? Un kurabiyesi tarifi ve malzemeleri araştırılıyor. Ağızda dağılan kıyır kıyır müthiş bir lezzet un kurabiyesi.

Hafta sonu keyfinize eşlik edecek tatlı bir atıştırmalık un kurabiyesi nasıl yapılır? Akşam çaylarının vazgeçilmez ve bilinen en temel kurabiyelerinden olan ve hemen hemen her pastanede ve her yerde un kurabiyesine rastlamak mümkün olan o meşhur tarifi paylaşıyoruz. İşte bu nefis lezzet un kurabiyesi malzemeleri şu şekildedir.

Malzemeler

* 200 gram tereyağı ( oda sıcaklığında )yada margarin

* bir çay bardağı sıvı yağ

* 3 yemek kaşığı nişasta

* 1 çay bardağı pudra şekeri

* üç buçuk su bardağı un

* bir tane vanilya

Üzeri için; pudra şekeri

un kurabiyesi

Yapılışı

Un kurabiyenin yapımında önce bir kaba 200 gram oda sıcaklığındaki tereyağı ya da margarin koyup üzerine bir çay bardağı pudra şekerini ekledikten sonra yağı ve şekeri güzelce karıştıralım. Daha sonra bir çay bardağı sıvı yağ ve 3 yemek kaşığı nişastayı koyduktan sonra üç buçuk su bardağı unu yavaş yavaş margarin hepsini çekene kadar ele yapışmayacak bir hamur elde ettikten sonra bu hamuru 4 parçaya bölün. Bu parçaları şerit halinde uzatın. Üzerlerine bir çatal yardımıyla çizgi çekin. Ardından 4-5 santim aralıklarla bıçakla kesin. Müthiş bir görünüm sağlayacaksınız. Biraz soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri döküp servise hazır hale getirin. Bu kurabiyenin özelliklerinden biri de kolay kolay bayatlamaması uzun süre taze kaldığı evde bulundurabilir, aniden gelen misafirlerinize de ikram edebilirsin. Hepinize afiyet olsun.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.