Gıda Hattı

Hafta sonu hava nasıl olacak? Cumartesi günü için Ankara, İstanbul ve İzmir'e sağanak uyarısı!

11 Haziran 2022, 15:47
Paylaş
Hafta sonu hava nasıl olacak? Cumartesi günü için Ankara, İstanbul ve İzmir'e sağanak uyarısı!
Yurt genelinde serin ve yağışlı hava devam ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 11 Haziran Cumartesi günü İzmir, Ankara, İstanbul, Manisa, Kırıkkale, Çankırı, Eskişehir, Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri çevrelerinde de kuvvetli yağışların görüleceğini bildirdi. Peki, hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 11 Haziran Cumartesi günü İzmir, Ankara, İstanbul, Manisa, Kırıkkale, Çankırı, Eskişehir, Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri çevrelerinde de kuvvetli yağışların görüleceğini bildirdi. Peki, hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karaman dışında İç Anadolu bölge geneli, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Hakkari, Van'ın doğusu ve Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkiinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların cumartesi; Marmara bölge geneli, İzmir ve Manisa çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Eskişehir) ile Çorum, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

METEOROJİ İÇİN ANKARA'YA SAĞANAK UYARISI YAPILDI

Ankara Valiliği cumartesi öğlenden itibaren kent genelinde etkili olması beklenen sağanak nedeniyle; ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve hortum gibi risklere karşı vatandaşları uyardı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.