AramaArama
Gıda Hattı

Hacamat Korona'ya iyi gelir mi? Hacamat nedir?

28 Mayıs 2021, 20:02
Paylaş
Hacamat Korona'ya iyi gelir mi? Hacamat nedir?

Korona çağımızın hastalığı herkes tarafından merak edilmeye devam ediyor. Son zamanlarda ise internet üzerinden hemen hemen herkes hacamat hakkında arama yapmaya başladı. Hacamat nedir? Hacamat Korona'ya iyi gelir mi? gibi bir çok sorunun yanıtını internet üzerinden arama başladı. Sizler için hazırladığımız bu haberde Korona ve Hacamat arasında geçen ilgi ve alakayı uzmanların yanıtlarını alarak yanıt vermeye çalıştık.

Hacamat Korona'da İşe Yarar mı? - Prof. Dr. Üstün DÖKMEN

Yaramaz. Eğer yarasaydı Bilim Kurulumuz şimdi dünyaya hacamatın faziletlerini anlatıyor olurdu.

Hekim değilim ancak olaya bilim insanı gözlüğüyle bakıldığında, hacamatla, sülükle tedavinin ve Kurtuluş Ertuğrul, Uyanış Selçuklu türünden dizilerin birer toplumu uyutma ve geriye götürme projesi olduğu düşünülebilir.

Prof. Dr. Kaya’dan 'hacamat' uyarısı: Oldukça fazla suistimal var!

Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, kupa tedavisinin (hacamat) sertifikası olan doktorlar tarafından hastane ve merkezlerde yapılması gerektiğini belirterek, "Nelere iyi geleceği konusunda hastaları kandırmamak gerekiyor. Bu konuda oldukça fazla suistimal var. Hastanın modern tıptaki tedavilerinin önüne geçmemesi gerekiyor" dedi.

Menzil'in doktoru: Covid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir

Hastanenin nöroloji uzmanı Dr. Suzan Üstün, bilimsel bir temeli olmayan bu yöntemin koronavirüse karşı dahi korunma sağlayabileceğini öne sürdü.

Son yıllarda hacamat tedavisinin önem kazandığını belirten Üstün, "Covid-19 salgınıyla mücadelede düzenli olarak hacamat yaptıran kişiler kronik hastalıklara karşı korundukları gibi virüse karşı çok daha güçlü bir savunma sistemine sahip oluyor" diye konuştu.

Dr. Üstün, "Negatif basınç ile kan, lenf ve hücreler arası sıvının dolaşımı artırılır. Böylece detoks yapılarak vücudun savunma sisteminin harekete geçmesi amaçlanır. Herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişilere yılda en az iki kez hacamat yaptırmaları önerilir. Hacamat, Covid-19’dan korunma amaçlı olarak yapılabilir. Ancak hastalığın geçirildiği sırada hacamat yapılması tedavide etkili değildir" ifadelerini kullandı.

Uzmanlar tarafından açıklanan Korona ve Hacamat ile bilgileri paylaştık. Peki Hacamat nedir? İşte bu sorunun yanıtı ve merak edilen bilgiler...

HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?

Hacamat Vücuttaki Zayıflıkları Ortadan Kaldırır: Bir kişi, hastalık veya kötü beslenmenin sonucu olarak vücut zayıflığı yaşayabilir. Modern tıbbın bile birçok hastalığı teşhis etmesi oldukça zordur. Bu hastalıklar kontrol edilmeden bırakılırsa, vücuda zararlı olabilirler. Etkiler, vücudun tüm bölümleri etkilenene kadar yayılabilir ve kötüye gidebilir. Hacamat terapisi, vücuttaki güçsüzlüğü gidermek için mükemmel bir yoldur. Bu tedavi sayesinde bir kişi yorgunluk ve güçsüzlükten kurtulabilir. Bu, sertleşmiş sinirleri açarak yapılır. Bu olduğunda, kan vücudun en çok ihtiyacı olan kısımlarına salınır. Ayrıca, damarlarda herhangi bir tıkanıklık kaslara zarar vermeden bırakılır.

HACAMAT YAPTIRMAK YARARLI MIDIR?

Hacamat Ateşi Tedavi Eder: Bardak tutma tedavisi ateşi tedavi etmek için mükemmel bir yoldur. Antik çağlardan beri tedavinin amaçlarından biridir. O zamana kadar uygulayıcılar ateşin “kötü kan” dan kaynaklandığına inandılar. Bu nedenle bu tedaviyi kan çıkarmak için kullandılar ve hastalığı iyileştirdiler. Modern bilim, hacamatın faydalarını ispatlamak için antik zamanlarda mevcut değildi. Ancak bugün tıbbi atılımlar bunun kanıtı. Çalışmalar; hacamat terapisinin patojenik (hastalığa neden olan) faktörleri tahrik ettiğini göstermiştir. Bunlar, vücudun homeostazisini (dengesini) bozarak ağrı ve rahatsızlığa neden olur.

Hacamat nasıl yapılır? Hacamatın faydaları nelerdir?

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.