AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

Hacamat fiyatları 2021 ne kadar? Hacamat ne demek?

Hacamat fiyatları 2021 ne kadar? Hacamat ne demek?
30 Mayıs 2021, 14:54

Hacamat fiyatları 2021 ne kadar? Hacamat ne demek? Hacamat, yüzyıllardır alternatif tıpta uygulanan bir tedavi şekli olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son yıllarda tekrar popüler olan hacamat hakkında hala merak edilen pek çok soru bulunuyor.

Hacamat ne demek?

Son yıllarda oldukça revaçta olan ‘’hacamat’’ tedavisi, arapça bir kelime olup; kök anlamı olan ‘’hücum’’ yani  bir noktaya yönlendirmek anlamına gelmektedir.

Özellikle Hz. Muhammed'in ayın belirli günlerinde önerdiği ve çeşitli hadislerde bahsedilmesi ile Müslüman ülkelerde çok daha fazla tercih edilen bu yöntem, vücuttaki kirli kanın belirli yerlere kupa yardımı ile toplanıp, ufak kesiler ile çekilmesi işlemindir ve ‘’Islak Kupa Tedavisi’’ olarak da adlandırılır. Özellikle vücudumuzda kanın içinde bulunan zararlı atıklar yani toksinler, enerjimizi, bağışıklık sistemimizi  ve sağlığımızı olumsuz yönde etkilemekte dolayısıyla da hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Hacamat yöntemi ile bu toksinlerin ve ölü kan hücrelerinin kandan atılması hücrelerin yenilenmesini sağladığı gibi, hasta olmadan önce uygulandığında birçok hastalıktan koruma özelliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Hacamat fiyatları 2021 ne kadar?

SGK, geleneksel ve alternatif tedavi için hastanelere ödeme yapmıyor. Uygulama devlet güvencesinde yapıldığı için özel hastanelere göre tedavi ücretleri daha düşük tutulmuş. Seansı 40-75 TL arasında. Bu ücret özel hastanelerde 150 TL'den başlıyor.

Hacamatın zararları nelerdir?

Hacamat sıklıkla deride izlere neden olur. Bunun sebebi çürümeye benzer şekilde kanı yüzeye çıkarmasıdır. Hemofili gibi kanama bozukluğu olan ya da anti-koagülanlarla (kanın pıhtılaşmasını önleyen maddeler ) tedavi edilen hastalar için iyi bir tedavi seçeneği olmayabilir. Bu koşulları taşıyanlar, Tedaviden önce akupunktur uzmanı veya doktor ile tedavinin artı ve eksilerini tartışmalıdır.

Hacamat aktif inflamasyon, yanıklar, enfeksiyon veya açık yaralar bulunan cilt bölgelerinde yapılmamalıdır. Bazı rahatsızlıklar oluşabilir, ancak yan etki olarak değerlendirilmemelidir. Durağanlık ortadan kaldırılarak bağ dokusu ve kaslar gevşetildiğinden orta, geçici rahatsızlık beklenebilir.

Evde Hacamat nasıl uygulanır?

Deri altında birikmiş olan kan, kan özelliğini yitirmiş koyu renkli pelte kıvamındadır ve bağışıklık sistemimizi olumsuz yönde etkileyerek birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Hacamat ile bu kan vücuttan alınmaktadır. Hacamat uygun zaman aralıklarında belli zamanlarda uygun olarak yapılırsa, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar emilerek bedenimizin normal haline gelmesi sağlanmış olur.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.