Bugün hava nasıl? 16 Ağustos 2023 hava durumu il il MGM

Hava durumu, gün içinde hemen hemen herkesin oldukça önem verdiği bir konu. Özellikle dışarıda işi olanlar veya trafiğe çıkacak olanlar, mutlaka hava durumunu önceden kontrol edip plan ve programlarını ona göre yapıyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, her gün hava durumunu bölge bölge yayınlıyor. Peki (16 Ağustos 2023) bugün hava nasıl olacak? İşte MGM il il hava durumu.

Çalışan kişiler, öğrenciler, dışarıda işi olanlar veya trafiğe çıkacak olanlar, mutlaka dışarıya çıkmadan önce internet üzerinden hava durumunu araştırıyor. Gerek kıyafetlerini, gerekse ekipmanlarını hava durumuna göre seçen vatandaşlar, mağdur kalmamak için genellikle Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden günlük hava durumunu sorguluyor.

Kış aylarında daha da önemli olan  hava durumu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından her  gün il il olmak üzere açıklanıyor. Peki bugün yani 16 Ağustos 2023 tarihinde hava nasıl olacak? Yağmur yağacak mı veya hava rüzgarlı mı olacak? İşte il il günlük hava durumu raporu...

Bugün hava nasıl olacak 16 Ağustos 2023?

MARMARA

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Balıkersir çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yerelk oolmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EDİRNE 23°C, 34°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu

İSTANBUL 24°C, 30°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 21°C, 31°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı

SAKARYA 23°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

EGE

Az bulutlu ve açık, yarın öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Kütahya'nın kuzeybatı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 25°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLİ 23°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR 25°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

MANİSA 24°C, 37°C

Az bulutlu ve açık, yarın öğle saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, yarın öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 26°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 26°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 26°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

MERSİN 28°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 25°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

ÇANKIRI 21°C, 41°C

Az bulutlu ve açık

ESKİŞEHİR 18°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

KONYA 24°C, 39°C

Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, yarın kıyı kesimlerinin yer yer parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BOLU 23°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

DÜZCE 23°C, 33°C

Az bulutlu ve açık, yarın zamanla parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU 17°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK 21°C, 24°C

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer sis olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın Doğu Karadeniz kıyılarının yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Artvin'in kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 19°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

SAMSUN 22°C, 30°C

Az bulutlu ve açık

TOKAT 17°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

TRABZON 25°C, 29°C

Az bulutlu ve açık, yarın zamanla yer yer parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin yer yer parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 14°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

KARS 14°C, 31°C

Az bulutlu ve açık

MALATYA 20°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

VAN 19°C, 29°C

Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 22°C, 44°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 27°C, 44°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 28°C, 43°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 32°C, 44°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'de fırtına; Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Batı Karadeniz'in doğusu yer yer sis ve puslu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusu 5 ila 7, ilk saatler 6 ila 8; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, yer yer güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m, Görüş: İyi, sis ve pus anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, öğle saatlerinden itibaren 1,5 ila 2,5 m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinde 3 ila 5; Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Güneyi yer yer 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, Antalya Körfezi güneydoğudan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı sabah 4 ila 6; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı ilk saatler 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatler yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Hava durumu nasıl ölçülür?

Hava durumu, bir bölgede havanın  sıcaklık, nem, rüzgar hızı, yağış miktarı gibi özelliklerinin anlık veya tahmini değerlerini ifade eder. Hava durumunun tahmin edilmesi, meteoroloji biliminin temel konularından biridir. Meteoroloji, atmosferin fiziksel ve dinamik özelliklerini incelemeye yönelik bir  bilim dalıdır.

Hava durumu tahminleri, hava sıcaklığı, rüzgar hızı ve yönü, yağış miktarı ve güneş ışığı gibi çeşitli parametreleri içermektedir. Bu tahminler, çeşitli yöntemlerle elde edilir. Örneğin, hava durumu modelleri, veri toplama araçları ve uydu görüntüleri gibi veri kaynaklarını kullanarak hava durumunun gelecekteki durumunu tahmin etmeye çalışır.

Hava durumunun tahmin edilmesi, çeşitli amaçlar için önemlidir. Örneğin, hava durumunun tahmin edilmesi, ulaşım, tarım,  enerji üretimi ve  sağlık gibi pek çok alanda kritik bir rol oynar. Hava durumunun tahmin edilmesi, ayrıca doğal afetlerin etkilerini azaltmaya ve halkın hayatını korumaya da yardımcı olur.

Sonuç olarak, hava durumu tahminleri, meteoroloji biliminin temel konularından biridir. Bu tahminler, çeşitli amaçlar için önemlidir ve hava durumunun gelecekteki durumunu tahmin etmeye yönelik yöntemler ve veri kaynakları kullanılır. Bu bilgilerin doğru ve zamanında kullanılması, hayatı kolaylaştırmakta ve doğal afetlerin etkilerini azaltmaktadır.

16 Ağu 2023 - 09:12 - Hava Durumu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.