Gıda sektöründe üst düzey atamalar

Gıda sektörü, yaz dönemini üst düzey görevlere yapılan atamalarla hareketli geçiriyor.

+12
Haber albümü için resme tıklayın

Nestlé Türkiye, 2023 yılının ikinci yarısında stratejilerini yönetim kadrosundaki üst düzey atamalarla güçlendirmeye devam ediyor. Globalde oluşturulan ve Tedarik Zinciri ile Teknik Direktörlüğü birleştiren yeni organizasyon yapısını takiben kurulan yeni Operasyon biriminin Direktörü Emel Gülşen oldu.

Operasyon direktörü oldu

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Emel Gülşen, 1999 yılında kariyerine başladığı Nestlé Türkiye’de, Talep ve Tedarik Planlama’da Süt, İçecek, Çikolata ve Şekerleme kategorilerinde çalıştı. 2019 yılında Tedarik Zinciri Direktörlüğüne terfi eden Gülşen, kariyeri boyunca İş Geliştirme Müdürü, Talep  & Tedarik Planlama Müdürü, Müşteri Hizmetleri & Dağıtım Müdürü ve Gebze Dağıtım Merkezi Müdürü olmak üzere farklı görevler üstlendi.

24 yıldır kilit rollerde başarı gösteren, Temmuz 2023 itibari ile Operasyon Direktörlüğü görevine atanan Emel Gülşen, sektör kalıplarının dışında fonksiyona liderlik etmeyi sürdürecek. Tedarik Zinciri ve Teknik Ekipler ile birlikte Türkiye pazarındaki Operasyon Liderlik Takımı’nı yönetecek olan Gülşen, Nestlé’nin tüm değer zincirindeki güvenini ve ortak değer anlayışını büyütmeye devam ederken, müşteri odaklı tek operasyon organizasyonunun verimliliğini artırmaktan sorumlu olacak.

McDonald's Türkiye’de üst düzey atama

McDonald’s Türkiye’de 2023 yılının ilk üst düzey ataması gerçekleşti.

Önceki yıllarda farklı medya kuruluşlarında gazetecilik yapan, ardından Turkcell, Vodafone ve Siemens Türkiye gibi önde gelen firmalarda iletişim çalışmalarına liderlik eden, son olarak Yıldız Holding’te Kurumsal İletişim Genel Müdürü olarak görev yapan Tuğçe Altınsoy, 2023 yılı Temmuz ayı itibarıyla McDonald’s Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan Tuğçe Altınsoy, TRT muhabiri olarak mesleğine başladı. Uzun yıllar boyunca gazetecilik, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim alanlarında tecrübe kazanan Altınsoy, 2010 yılında Columbia Üniversitesi’nin Citi Group iş birliğiyle dünya çapında ekonomi gazetecileri için açtığı “Citi Journalistic Excellence Award” yarışmasında Türkiye’den birinci seçildi. Ardından Altınsoy New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi Gazetecilik Yüksekokulu’nda eğitim gördü. Altınsoy kısa süre önce Yönetim Kurulu’nda Kadın Derneği’nin (YKKD) Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’ndan mezun oldu.

Bayer Tarım Ürünleri deneyimli isimleri ekibine kattı

İnsan kaynağını günden güne güçlendiren Bayer; üç deneyimli kadın yöneticiyi Tarım Ürünleri ekibine dahil etti.

Bayer Tarım Ürünleri Bahçe Bitkilerinden sorumlu Üretici ve Kanal Pazarlama Müdürü görevine Temmuz ayı itibarıyla Aslı Sinangil getirildi. Sinangil, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından Amerika’daki North Alabama Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladı. Pazarlama alanında başlayan kariyeri süresince FMCG başta olmak üzere birçok farklı sektörde ve Oyak, Gratis, Little Caesars, GFK, Hayat Kimya gibi şirketlerde önemli sorumluluklar üstlendi.

Buket Şahin, Tarım Ürünleri Pazarlama İletişimi Yöneticisi görevini devraldı. Lisansını, İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yapan Şahin, işletme yüksek lisansını Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de tamamladı. Kariyeri boyunca stratejik iletişim konusunda farklı ajansların yanı sıra Armaggan, Generali Sigorta, Deutsche Messe AG, BASF gibi şirketlerde çalıştı. Şahin, halkla ilişkiler, stratejik iletişim, dijital pazarlama, içerik ve itibar yönetimi alanlarındaki deneyimleriyle Bayer Tarım Ürünleri ekibinde çalışmalarını sürdürecek. Şahin’in, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nden (TUHİD) Altın Pusula ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından verilen Milenyum Hedefleri – İş Hedefi Ödülleri bulunuyor.

Ebru Yaka, Tarım Ürünleri Doğu Akdeniz Saha Çözümleri Müdürü olarak ekibe katıldı. Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olan Yaka, lisans ve lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamladı. Bayer'e katılmadan önce Abdi İbrahim İlaç'ta Teknoloji Transferi ve Proje Yöneticisi olarak çalışan ve proje yönetimi, teknoloji transferi, tedarikçi yönetimi, steril ilaç üretimi, kalite sistemleri, farmakovijilans konularında uzmanlığı bulunan Yaka; yerelleşme stratejisi kapsamında Türkiye'de ilk aşı üretimi, FDA Steril Oftalmoloji Projesi ve GSK – Abdi İbrahim Nebule Transfer Projesi gibi çok sayıda projede yer aldı.

Cargill üst düzey atamaları duyurdu

Cargill, müşterilerine bütünsel ve yenilikçi çözümler sunmak için küresel organizasyon yapısını güçlendirerek dönüştürüyor. META Bölgesinde de buna paralel olarak altı yönetici ataması yapılıyor. 2030 yılına kadar küresel olarak liderlik pozisyonlarındaki kadın oranını yüzde 50’ye yükseltmeyi taahhüt eden Cargill’den yapılan açıklamada, gerçekleşen atamalar ile bu hedefe bir adım daha yaklaşıldığı vurgulandı.

Banu Öksün, Et ve Süt Alternatifleri Grubu altında Gıda Çözümleri Portföy Direktörü,

Sonat Akat, META Yenilebilir Yağlar Ürün Grubu Direktörü,

Tuba Çetin, Gıda Çözümleri META Hukuk Departmanı Başkanı,

Ayşe Arslan, Gıda Çözümleri META Finans Direktörü,

Cem Beysel, META Nişasta, Tatlandırıcılar ve Kıvam Vericiler Ürün Grubu ve Sürdürülebilirlik Direktörü,

Demokan Konyalıgil, Gıda Çözümleri META Kamu Yönetimi ve Dış İletişim Direktörü olarak görevlendirildi.

Gıda Çözümleri META Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Murat Tarakçıoğlu; “Gelecek için vizyonumuz Cargill’i bir bileşen tedarikçisi olmanın ötesine geçirmek… Yeni trendleri öngörmek, Ar-Ge yatırımlarımızı sürdürmek ve işletmelerimiz arasında iş birliğini mümkün kılarak müşterilerimizin rekabet güçlerini zirveye taşımalarına yardımcı olmak istiyoruz. Bu yeniden yapılanma ve atamalar, sürdürülebilirliği iş modelimizin merkezine yerleştirirken, daha mutlu ve sağlıklı yaşam için gıdayı yeniden canlandırma çabamıza katkıda bulunacak” dedi.

Mondelēz International Türkiye’de İK Lideri Demet Özdemir oldu

Dünyanın önde gelen atıştırmalık şirketi Mondelēz International Türkiye’nin İnsan Kaynakları Liderliği görevine Demet Özdemir getirildi.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde tamamlayan Demet Özdemir, kariyerine 2007 yılında KPMG’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. Gıda ve FMCG ağırlıklı sektörel deneyime sahip olan Özdemir, sırasıyla PepsiCo, Bayer, Ferrero Çikolata, SC Johnson ve Danone’da farklı COE rolleri üstlendi. Ağırlıklı olarak İK İş Ortaklığı Liderliği yaptı.

15 yılı aşkın profesyonel deneyime sahip Demet Özdemir, Mondelez International Türkiye’de, şirketin Doğu Avrupa İnsan Kaynakları Liderlik ekibinin bir parçası olarak global ekipler ile yakın çalışacak ve lokalde tüm insan kaynakları süreçlerinden sorumlu olacak.

KFC Türkiye’de üst düzey atama

İŞ Gıda çatısı altında 38 ilde, 5000’den fazla çalışanı ile 260’ın üzerinde restoranda hizmet veren KFC Türkiye’nin CMO’su Simin Özkar oldu. 17 Temmuz tarihi itibariyle görevine başlayan Özkar, KFC Türkiye’nin tüm pazarlama süreçlerden sorumlu olacak.

20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Simin Özkar, İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Kariyerinde çeşitli sektörlerde; müşteri yönetimi, ürün müdürlüğü, pazarlama müdürlüğü ve direktörlüğü görevlerinde bulunan Özkar, iş hayatına Pars/McCann-Erickson’da Müşteri Yöneticisi olarak başladı, ardından TBWA’de Müşteri Yöneticisi olarak devam etti. İpek Kağıt’ta Ürün Müdür Yardımcısı, ardından Ürün Müdürü ve Pazarlama Müdürü görevlerini yürüttü. Kariyerine Anadolu Grup’a bağlı Ana Gıda’da Pazarlama Müdürü olarak devam eden Simin Özkar, ardından Hayat Kimya’da Pazarlama Müdürü olarak başlayıp Grup Pazarlama Müdürü ve Global Pazarlama Direktörü görevlerini üstlendi. KFC Türkiye’ye katılmadan önce n11’de Marka Direktörü olarak görev aldı.

26 Tem 2023 - 12:05 - Gıda


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.