Bugün hava nasıl? 26 Şubat 2023 hava durumu il il MGM

Hava durumu, gün içinde hemen hemen herkesin oldukça önem verdiği bir konu. Özellikle dışarıda işi olanlar veya trafiğe çıkacak olanlar, mutlaka hava durumunu önceden kontrol edip plan ve programlarını ona göre yapıyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, her gün hava durumunu bölge bölge yayınlıyor. Peki (26 Şubat 2023) bugün hava nasıl olacak? İşte MGM il il hava durumu.

Çalışan kişiler, öğrenciler, dışarıda işi olanlar veya trafiğe çıkacak olanlar, mutlaka dışarıya çıkmadan önce internet üzerinden hava durumunu araştırıyor. Gerek kıyafetlerini, gerekse ekipmanlarını hava durumuna göre seçen vatandaşlar, mağdur kalmamak için genellikle Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden günlük hava durumunu sorguluyor.

Kış aylarında daha da önemli olan hava durumu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından her  gün il il olmak üzere açıklanıyor. Peki bugün yani 26 Şubat  2023 tarihinde hava nasıl olacak? Yağmur yağacak mı veya hava rüzgarlı mı olacak? İşte il il günlük hava durumu raporu...

Bugün hava nasıl olacak 26 Şubat 2023?

 
 

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu, Balıkesir'in batı kıyıları ile gece saatlerinde Bölgenin doğusu ile Balıkesir çevrelerinin yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor. Rüzgârın; bölgenin batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-80 km/saat, yer yer 90 km / saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 20°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

İSTANBUL °C, 18°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 18°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

KOCAELİ °C, 22°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere yağmurlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, Muğla çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege ve Kütahya çevrelerinin yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Rüzgârın; Kıyı Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-80 km/saat, yer yer 90 km / saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 15°C

Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 19°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 20°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 15°C

Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, Isparta'nın güneyi ile Antalya çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADANA °C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 19°C

Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı hafif sağanak yağışlı

HATAY °C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

K.MARAŞ °C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA °C, 16°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 18°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere yağmurlu

KONYA °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

SİVAS °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 17°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE °C, 23°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 19°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Orta Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Rüzgârın; Orta Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AMASYA °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN °C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

TOKAT °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON °C, 18°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ELAZIĞ °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM °C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADIYAMAN °C, 17°C

Az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR °C, 18°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 17°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 20°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Ege'de kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz'in batısı ve Marmara'da fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu,Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı, doğusu öğle saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5, batısı 5 ila 7, öğle saatlerine kadar yer yer 8, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'in batısı öğle saatlerine kadar 3,5m, Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7, akşam saatlerine kadar yer yer 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyi 3,0m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Güney Ege sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 6 ila 8, yer yer 9 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, sabah 3,0 ila 4,0m, yer yer 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, Batı Akdeniz’de öğle saatlerine kadar Doğu ve Güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi, pus anında orta.

Hava durumu nasıl ölçülür?

Hava durumu, bir bölgede havanın sıcaklık, nem, rüzgar hızı, yağış miktarı gibi özelliklerinin anlık veya tahmini değerlerini ifade eder. Hava durumunun tahmin edilmesi, meteoroloji biliminin temel konularından biridir. Meteoroloji, atmosferin fiziksel ve dinamik özelliklerini incelemeye yönelik bir  bilim dalıdır.

Hava durumu tahminleri, hava sıcaklığı, rüzgar hızı ve yönü, yağış miktarı ve güneş ışığı gibi çeşitli parametreleri içermektedir. Bu tahminler, çeşitli yöntemlerle elde edilir. Örneğin, hava durumu modelleri, veri toplama araçları ve uydu görüntüleri gibi veri kaynaklarını kullanarak hava durumunun gelecekteki durumunu tahmin etmeye çalışır.

Hava durumunun tahmin edilmesi, çeşitli amaçlar için önemlidir. Örneğin, hava durumunun tahmin edilmesi, ulaşım, tarım, enerji üretimi ve  sağlık gibi pek çok alanda kritik bir rol oynar. Hava durumunun tahmin edilmesi, ayrıca doğal afetlerin etkilerini azaltmaya ve halkın hayatını korumaya da yardımcı olur.

Sonuç olarak, hava durumu tahminleri, meteoroloji biliminin temel konularından biridir. Bu tahminler, çeşitli amaçlar için önemlidir ve hava durumunun gelecekteki durumunu tahmin etmeye yönelik yöntemler ve veri kaynakları kullanılır. Bu bilgilerin doğru ve zamanında kullanılması, hayatı kolaylaştırmakta ve doğal afetlerin etkilerini azaltmaktadır.

26 Şub 2023 - 11:29 - Hava Durumu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.