Bugün hava nasıl? 9 Şubat 2023 hava durumu il il MGM

Hava durumu, gün içinde hemen hemen herkesin oldukça önem verdiği bir konu. Özellikle dışarıda işi olanlar veya trafiğe çıkacak olanlar, mutlaka hava durumunu önceden kontrol edip plan ve programlarını ona göre yapıyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, her gün hava durumunu bölge bölge yayınlıyor. Peki ( 9 Şubat 2023) bugün hava nasıl olacak? İşte MGM il il hava durumu.

Çalışan kişiler, öğrenciler, dışarıda işi olanlar veya trafiğe çıkacak olanlar, mutlaka dışarıya çıkmadan önce internet üzerinden hava durumunu araştırıyor. Gerek kıyafetlerini, gerekse ekipmanlarını hava durumuna göre seçen vatandaşlar, mağdur kalmamak için genellikle  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden günlük hava durumunu sorguluyor.

Kış aylarında daha da önemli olan hava durumu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından her  gün il il olmak üzere açıklanıyor. Peki bugün yani 9 Şubat  2023 tarihinde hava nasıl olacak? Yağmur yağacak mı veya hava rüzgarlı mı olacak? İşte il il günlük hava durumu raporu...

Bugün hava nasıl olacak 9 Şubat 2023?

 
 

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ'ın doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerine kadar İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Yalova çevreleri ile Balıkesir’in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri aralıklı kar yağışlı

KOCAELİ °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor.

DENİZLİ °C, 7°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

KÜTAHYA °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı

MUĞLA °C, 7°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor.

ADANA °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSİN °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Ankara ve Kırşehir çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

ANKARA °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı

KAYSERİ °C, -3°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor.

BOLU °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

DÜZCE °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

KASTAMONU °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Artvin'in kıyı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Van ve Hakkari çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

ERZURUM °C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS °C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, -2°C

Parçalı bulutlu

VAN °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor. bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 3°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara ve Ege’de fırtına; Doğu Karadeniz ve Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, batısı 5 ila 7, akşam saatlerine batısı kadar 8; Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerine kadar 7, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Batı Karadeniz'in batısı 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: Orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, açıkları ile Güney Ege’nin güneyi sağanak yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, açıkları 4,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz’in batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan 4 ila 6, sabah saatlerinde Antalya Körfezi 7; Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yer yer 6 sabah saatlerinde 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, sabah saatlerinde 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, hafif kar yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, güneyi güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,50 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Hava durumu nasıl ölçülür?

Hava durumu, bir bölgede havanın sıcaklık, nem, rüzgar hızı, yağış miktarı gibi özelliklerinin anlık veya tahmini değerlerini ifade eder. Hava durumunun tahmin edilmesi, meteoroloji biliminin temel konularından biridir. Meteoroloji, atmosferin fiziksel ve dinamik özelliklerini incelemeye yönelik bir  bilim dalıdır.

Hava durumu tahminleri, hava sıcaklığı, rüzgar hızı ve yönü, yağış miktarı ve güneş ışığı gibi çeşitli parametreleri içermektedir. Bu tahminler, çeşitli yöntemlerle elde edilir. Örneğin, hava durumu modelleri, veri toplama araçları ve uydu görüntüleri gibi veri kaynaklarını kullanarak hava durumunun gelecekteki durumunu tahmin etmeye çalışır.

Hava durumunun tahmin edilmesi, çeşitli amaçlar için önemlidir. Örneğin, hava durumunun tahmin edilmesi, ulaşım, tarım, enerji üretimi ve sağlık gibi pek çok alanda kritik bir rol oynar. Hava durumunun tahmin edilmesi, ayrıca doğal afetlerin etkilerini azaltmaya ve halkın hayatını korumaya da yardımcı olur.

Sonuç olarak, hava durumu tahminleri, meteoroloji biliminin temel konularından biridir. Bu tahminler, çeşitli amaçlar için önemlidir ve hava durumunun gelecekteki durumunu tahmin etmeye yönelik yöntemler ve veri kaynakları kullanılır. Bu bilgilerin doğru ve zamanında kullanılması, hayatı kolaylaştırmakta ve doğal afetlerin etkilerini azaltmaktadır.

09 Şub 2023 - 11:12 - Hava Durumu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.