Bugün hava nasıl? 7 Şubat 2023 hava durumu il il MGM

Hava durumu, gün içinde hemen hemen herkesin oldukça önem verdiği bir konu. Özellikle dışarıda işi olanlar veya trafiğe çıkacak olanlar, mutlaka hava durumunu önceden kontrol edip plan ve programlarını ona göre yapıyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, her gün hava durumunu bölge bölge yayınlıyor. Peki ( 7 Şubat 2023) bugün hava nasıl olacak? İşte MGM il il hava durumu.

Çalışan kişiler, öğrenciler, dışarıda işi olanlar veya trafiğe çıkacak olanlar, mutlaka dışarıya çıkmadan önce internet üzerinden hava durumunu araştırıyor. Gerek kıyafetlerini, gerekse ekipmanlarını hava durumuna göre seçen vatandaşlar, mağdur kalmamak için genellikle Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden günlük hava durumunu sorguluyor.

Kış aylarında daha da önemli olan hava durumu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından her  gün il il olmak üzere açıklanıyor. Peki bugün yani 7 Şubat  2023 tarihinde hava nasıl olacak? Yağmur yağacak mı veya hava rüzgarlı mı olacak? İşte il il günlük hava durumu raporu...

Bugün hava nasıl olacak 7 Şubat 2023?

 

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EDİRNE °C, 2°C

Çok bulutlu

İSTANBUL °C, 1°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ °C, 0°C

Çok bulutlu, kıyı kesimleri kar yağışlı

KOCAELİ °C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Manisa'nın kuzey ilçelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DENİZLİ °C, 4°C

Çok bulutlu

İZMİR °C, 6°C

Çok bulutlu

KÜTAHYA °C, -2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

MUĞLA °C, 3°C

Çok bulutlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, öğle saatlerinde Mersin çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 11°C

Çok bulutlu

ANTALYA °C, 12°C

Çok bulutlu

HATAY °C, 10°C

Çok bulutlu

MERSİN °C, 10°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğusunda kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, -1°C

Çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, -1°C

Çok bulutlu

KAYSERİ °C, -3°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

KONYA °C, -2°C

Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU °C, -1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

DÜZCE °C, 1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

KASTAMONU °C, -1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C

Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA °C, 2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 4°C

Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

TOKAT °C, 0°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

TRABZON °C, 7°C

Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

çok bulutlu, bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM °C, -2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

KARS °C, -2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

MALATYA °C, -1°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

VAN °C, 2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batman ve Siirt çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 5°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GAZİANTEP °C, 3°C

Çok bulutlu

SİİRT °C, 4°C

Çok bulutlu ve yoğun kar yağışlı

ŞANLIURFA °C, 5°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Karadeniz, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına; Van Gölü’nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra doğusu kuzeybatıdan 5 ila 7, batısı akşam saatlerine kadar 6 ila 8; Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0 m, Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, akşam saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, akşam saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0 m, Görüş: Orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu 6 ila 8; Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, periyot boyu batısı kuzeybatıdan 6 ila 8, yer yer 9 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0 m, doğusu yer yer 4,5 m; Görüş: Orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6, yer yer 7, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,50 ila 1,25 m; Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

 

Hava durumu nasıl ölçülür?

Hava durumu, bir bölgede havanın sıcaklık, nem, rüzgar hızı, yağış miktarı gibi özelliklerinin anlık veya tahmini değerlerini ifade eder. Hava durumunun tahmin edilmesi, meteoroloji biliminin temel konularından biridir. Meteoroloji, atmosferin fiziksel ve dinamik özelliklerini incelemeye yönelik bir bilim dalıdır.

Hava durumu tahminleri, hava sıcaklığı, rüzgar hızı ve yönü, yağış miktarı ve güneş ışığı gibi çeşitli parametreleri içermektedir. Bu tahminler, çeşitli yöntemlerle elde edilir. Örneğin, hava durumu modelleri, veri toplama araçları ve uydu görüntüleri gibi veri kaynaklarını kullanarak hava durumunun gelecekteki durumunu tahmin etmeye çalışır.

Hava durumunun tahmin edilmesi, çeşitli amaçlar için önemlidir. Örneğin, hava durumunun tahmin edilmesi, ulaşım, tarım, enerji üretimi ve  sağlık gibi pek çok alanda kritik bir rol oynar. Hava durumunun tahmin edilmesi, ayrıca doğal afetlerin etkilerini azaltmaya ve halkın hayatını korumaya da yardımcı olur.

Sonuç olarak, hava durumu tahminleri, meteoroloji biliminin temel konularından biridir. Bu tahminler, çeşitli amaçlar için önemlidir ve hava durumunun gelecekteki durumunu tahmin etmeye yönelik yöntemler ve veri kaynakları kullanılır. Bu bilgilerin doğru ve zamanında kullanılması, hayatı kolaylaştırmakta ve doğal afetlerin etkilerini azaltmaktadır.

07 Şub 2023 - 11:28 - Hava Durumu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.