ÇKS’de ürün güncelleme başvuruları başladı

2023 üretim yılı için ÇKS başvurusu yapan çiftçiler, bugünden itibaren ürün güncelleme başvurusu yapabilecekler. Başvurular 28 Şubat'a kadar alınacak.

'Çiftçiyi destekleme programını yeniden düzenliyoruz'
Haber albümü için resme tıklayın

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne ( ÇKS) 2023 üretim yılı için başvuruda bulunan çiftçiler, ürün güncelleme taleplerini bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapabilecek.

e-Devlet üzerinden de başvuru yapılabilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, ÇKS kayıt yenilemeleri için 1 Ekim 2022 itibarıyla e-Devlet üzerinden başvuru imkânı da getirilmişti. ÇKS başvurusu yapan çiftçiler, ürün güncelleme başvurularını da 1 Şubat’tan itibaren e-Devlet üzerinden yapabilecekler.

Güncelleme talepleri için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine şahsen de başvuruda bulunulabilecek.

Ürün güncelleme başvuruları 28 Şubat tarihinde sona erecek.

ÇKS başvuruları, e-Devlet kapısından yapılabiliyor

ÇKS'nin e-Devlet kapısına entegrasyonunun ilk fazı olan kayıt yenileme başvurularının e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmesi süreci, 1 Ekim 2022 tarihi itibarıyla hayata geçmişti.

Ürün güncelleme işlemlerinin de e-Devlet kapısı üzerinden yapılmasına imkân veren uygulama, bu sürecin ikinci fazını oluşturuyor.

Dijitalleşme ve bürokrasinin azaltılması kapsamında atılan bu adım sayesinde, tüm üreticilerin emek ve zamandan tasarruf sağlaması hedefleniyor.

01 Şub 2023 - 12:50 - Tarım