Boğa Burcu özellikleri 2021 | Boğa Burcu Erkeği - Kadını

Boğa Burcu özellikleri nedir? Boğa burcu kadını özellikleri, Boğa burcu erkeği özellikleri neler? İşte Boğa Burcu burç uyumu aşk, sağlık ve para konularında tüm detaylar.

Boğa Burcu özellikleri nedir? Boğa burcu kadını özellikleri, Boğa burcu erkeği özellikleri neler? İşte Boğa Burcu burç uyumu aşk, sağlık ve para konularında tüm detaylar.

Astroloji'de tüm burçlar içinde sadece Boğa Burcunu güzellik ve sevgi timsali olarak niteliyor. Boğa Burcu kadını özellikleri, Boğa Burcu erkeği özellikleri? Burç uyumu nedir? Yükselen Burç Boğa ise özellikleri nelerdir? Boğa Burcu ve diğer Burç tarihleri.

Astrolojide Latince Taurus yani Boğa burçlar kuşağının takımyıldızlarından biridir. Batısında Koç, doğusunda İkizler takımyıldızının arasında yer alır. İşte Boğa Burcu özellikleri hakkında merak edilenler.

Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde Boğa burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;

"Boğa gökteki yerini aldığında dürüst çiftçiler sakin yaşamlarını bırakıp toprakla yoğun bir mücadeleye girişirler. Bu mücadele sonunda Boğa onlara zafer şarkıları söyletmez belki ama dünyanın zenginliklerini sunar. Bu öyle bir savaştır ki Boğa'nın çocukları ne bir engelle karşılaştıklarında ara verirler ne de bıkkınlık gösterirler. Bu inatçı doğalarından dolayı bazen bu burçta doğanlar arasında sabanını bırakıp devlet yönetmeye soyunanlar da çıkar. Ve onlar ulaşılmamış mükemmelliğin peşinde koşarlar. Hem koca yürekli hem de koca cüsseli olurlar ama yüzlerine baktığınızda aşk tanrısı sanki orada yer etmiş gibidir."

Boğa Burcu özellikleri 2019 - Günlük Burç Yorumları

Boğa Burcu özellikleri

 • Yıldızı: Venüs. Güzellik, sevgi ve güzel sanatlar temsilcisi.
 • Grubu: Toprak, Negatif
 • Burcun Türü: Sabitlik
 • Üstün Yeteneği: Sıcakkanlı olmak ve islediğini bilmek
 • Özelliği: Dost ruh ve koruyuculuk
 • Emeli: Devamlı ileri atılım
 • Amacı: Mal, mülk ve büyük servet sahibi olmak
 • Yenmesi gereken huyu: Alınganlık ve kuşku
 • Uğurlu günü: Cuma
 • Uğurlu sayı: 5, 6, 13, 188, 4524
 • Uğurlu taşı: Zümrüt
 • Uğurlu renkleri: Pembe, gök mavisi ve krem
 • Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, pembe karanfil ve şebboy
 • Uğurlu kokuları: Karanfil, müge, elma çiçeği
 • Uğurlu Müziği: Senfoniler
 • Uygun olan eş: Yengeç, Başak, Oğlak, Balık

Boğa Burcunun muhtemel sağlık sorunları

Boğa burcunun yaşama ihtimali yüksek sağlık sorunlarının başında boğaz, boyun ve hormon hastalıkları geliyor.

Boğa Burcunun başarılı olacağı meslekler

Yetenek timsali Boğa Burcunun hemen hemen her mesleğe yatkındır. Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dallan ve pratik meslekler size daha uygundur.

Boğa Burcu 2021: İşte Boğa Burcu özellikleri

Tüm burçlar içinde özellikle Boğa burcunda doğanlar sıcakkanlı, dost sevecen ve heyecan doludurlar. Fakat, bu özelliklerini ve duygularını açıkça gösterir ve kuvvetlidirler, hedeflerine varmak için daima ileri atıl diklerini bilirler ve istedikleri şeye de gerçekten istedikleri duyarlar.

Boğa Burcu Yumuşak ve alıngandırlar. Bu burcun kadınları, yuvayı yaparlar, erkekler ise, kor Her iki cins de evlerine bağlıdır. Yuvalarına birbirlerinden ayırırlar ve bazen iyi bir eşden ziyade, iyi bir ana veya baba lerini iyi ifade edemezler. Boğa burcunda doğanlar, çabuk kırılmazlar, fakat onları akıllıklarına fazla güven olmaz. Fazla üzerine varıldığına büyük bir güçle ayağa kalkar ve tıpkı bir boğa oluverirler!

Opera ve sahne şarkıcılarının birçoğu Boğa burcunun etkisi altında doğmuştur. Ticaret ve iş alanında da başarılı olurlar.

Boğa Burcu Erkeği özellikleri

Boğa burcu erkeği çekingen, duygusal ve lüks yaşayan bayanlardan hoşlanır. Ciddi ve sakin yapıları ile, iyi bir aile reisi olmaya adaydırlar. Son derece sabırlı, pratik ve çözümleyicidirler. Doğuştan baba özelliklerine sahip oldukları için muhakkak baba olmaları gerekmez.

Çevresindeki her çocuğa gerçek bir şevkat gösterir. Yüksek standartta yaşadıkları için, konforlu bir hayata hiçbir zaman “hayır” demezler. En büyük amaçları; sevdikleri ile birlikte, duygu dolu anlar yaşamalarıdır.

Köklerine çok bağlı olan bu kişiler, ömür boyu yaşlı akrabalarının her türlü sorunlarına koşarlar. Yaşamın temel taşları oldukları için de ne zaman başı sıkışan bir dostu varsa o her zaman ordadır. Onlara özel günlerinde, çok sevdikleri bir kitap, deri bir cüzdan, elektronik oyunlar, onları rahat ettirecek aksesuar niteliğinde eşyalar, örneğin; bir kuş tüyü yastık alabilirsiniz.

Boğa Burcu Kadını özellikleri

Boğa burcu kadınlarının ilk olarak istedikleri aşk ve sevgidir. Daha sonrasında ise hiç kuşkusuz "para" diyecektir. Çok güçlü bir fiziksel yapıya sahip oldukları için, aşkta da aşırılıklara kaçabilirler. Gerçek sevgiyi ararken, yanlış evliliklere sürüklenebilirler..

Sessiz, sakin yapınıza rağmen, derin ve yoğun duygulara sahiptirler.. Ses tonları mükemmeldirler. Sanata karşı eğilimlerini engelleyemezler. Güzelliğe ve uyuma olan tutkularını herkes anlayamaz. Her şeyden şikayet eden kadınlardan olmadıkları için de, çoğu kez gereğinden fazla sorumluluk alırlar..

Annelik ve eş olmak onlara çok yakışır. Hiç bu kadar eviyle bütünleşen bir kişi göremezsiniz. Sakin ve dişi yapılarıyla çocuklarını ve sevdiklerini çok güzel taşır ve hiç de şikayet etmezler..

Çocukları daha küçük yaşta disiplinli ve derli toplu olmayı öğrenmişlerdir ve ömür boyu annalerine minnettar kalıcaklardır. Mutfak malzemelerine karşı zaafları çok fazladır. Günün uzun bir zamanını mutfakta geçirebilirler.

Boğa Burcu Aşk Hayatı

Boğa burcu insanı karşı cinse ilgi duysa bile bunu belli etmesi oldukça uzun zaman alabilir. Boğa burcuyla birlikte olabilmek için sabırlı ve sakin olmayı öğrenmelisiniz.

Boğa Burcu Cinsellik

Boğa burcu insanı hiç kimseye kolay bağlanamaz, ama bir kez güvendikten ve bağlandıktan sonra da son derece sadıktır.

Boğa Burcu İş Hayatı

İşkolik boğa burcu için zor iş yoktur. Para kazanmak zor ve yorucu da olsa bir işe başladığında sonuna kadar götürür. Yatırım yapmasını iyi bilir.

Boğa Burcu Sağlık

Boğa burcu vücutta yönettiği bölümler ense ve boğaz bölgesidir. Bu nedenle en sık yakalandıkları hastalık soğuk algınlığı ve anjindir.

Yükselen Burç Boğa

Yükselen burcu boğa olan biri etrafa; kararlı, ayağını yere sağlam basan, güven arayan biri izlenimi verir. En belirgin özelliğinden birisi de damak zevkine düşkün ve boğazını seven birisi olmasıdır! Gücü de beraberinde getiren çok paraya sahip olmak ve lezzetli yemekler yemek yaşamının en büyük hedefidir.

Son derece inatçı bir yapıya sahip olan boğa yükselenleri iyice düşünüp taşındıktan sonra hedeflerine yükselmeyi tercih ederler. Adımlarını sağlam atarlar ve Önlerine çıkacak engelleri de kolayca aşacak güce sahiptirler. Dayanıklılıklarıyla ağır ve kendinden emin adımlarla, sabırla ilerler. Hedeflerine ulaşmak kadar çalışmak da tam onların tarzıdır. Hayatlarını iş yaşamına adayan boğa yükselenleri, bildiğinden şaşmayan bir yapıya sahiptir. Engel tanımazlar.

Güven içinde olmak onlar için en önemli şeylerden biridir.

Bunları sağlayacak olan şeyler de paradır. Onların bu tutumu karşısındakiler açısından çoğu zaman güvensizliğe sebep olabilir. Acele ve telaş boğa yükselenlerine göre değildir. Zeki olmaktansa pratik davranmayı tercih ederler.

Aynı zamanda dışarıdan tutucu olarak görülürler. Bildiklerinden şaşmazlar ve bu nedenle sevdiklerine kimi zaman kök söktürebilirler. Yükselen boğa burcu özellikle aşk konusunda, aynı tutumu karşısındaki insandan da bekler.

Kafalarını meşgul eden bir konudan kurtulmaları oldukça zordur ve bir hayli uzun sürebilir. Doğru bir şeyi ona anlatmak, gerçekleri kabul ettirmek ve onu rahatlatmak son derece zordur. Takıntılarının esiri olur adeta. Başkalarını dinler fakat yine bildiği yoldan yürür. Her zaman tutucu ve kendine ait fikirleriyle döner.

Alışkanlıklarını değiştirmesi imkansız derecesindedir ve bu konuda son derece keskin sınırları vardır. Duygularını yoğun ve derinden yaşar, bağlandığı kişiden kopması oldukça zordur.

Sevilmek onlar için son derece önemlidir. Sevgi konusunda başarısızlık onu daha inatçı ve çekilmez yapar.

Bu konularda tutkuludur ve sevdiğiyle birlikteyken mutludur. Sevdiğinden ayrı kaldığı dönemlerde kafasında kuşkular oluşmaya başlar. Sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olan boğa yükselenleri kolay kolay hasta olmazlar, hasta olduklarında ise çok çabuk iyileşip ayağa kalkarlar. Doğayı çok seven ve yaşlanmayı kabul etmeyen tiplerdir yükselen boğalar.

Çalışmayı seven aynı zamanda da rahatına düşkün insanlardır. Sinirlendikleri zaman barut gibi olurlar ve kolay sakinleşemezler. Sakinleşmeleri için onları bir süre yalnız bırakmak en doğru yöntemdir. Evine ve ailesine çok düşkün insanlardır. Evinin konforlu rahat ve bakımlı olmasına özen gösterirler. Toplum kurallarına uyar ve değerlerine karşı saygı gösterir.

Kalın ve kısa bir boyun yapıları vardır. Omuzları geniş, bedeni enlice ve tıknazdır. Saçları genellikle kestane renginde ve koyudur. Tenleri genellikle buğday renkli ve koyucadır. Boğa burcunun yükselmesi kadınlara çekicilik ve güzellik verirken erkekleri de yakışıklı yapar.

#

17 Şub 2019 - 13:01 - Burç Yorumları

Muhabir  Gıdahattı Editör


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.